Найгірша ситуація з iPad і Mac: прибуток Apple падає четвертий квартал поспіль

Продажі американського техногіганта Apple продовжують падати четвертий квартал поспіль. Негативна динаміка спостерігається попри високий попит на iPhone та Apple TV+.

Доходи корпорації впали на 1% до 89,5 млрд доларів за три місяці до 30 вересня, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Найгірша ситуація з реалізацією iPad і Mac. Продажі комп’ютерів Mac за впали до 7,6 млрд доларів, порівняно з 11,6 млрд доларів роком раніше.

Дохід від iPad знизився на 10% до 6,44 млрд доларів, скоротилися продажі носимих пристроїв, зокрема AirPods та Apple Watch. Показники у цій категорії впали на понад 3% до 9,32 млрд доларів порівняно з 2022 роком.

Продажі iPhone натомість зросли на 2%, принісши компанії 89,5 млрд дол, а сервіси iCloud і Apple Music принесли компанії 22,3 млрд дол, що на 16% більше, ніж рік тому.

Загалом прибуток Apple склав 22,96 млрд дол, що дорівнює 1,46 дол на акцію, тоді як минулого року показник становив 20,72 млрд дол, або 1,29 дол на акцію.

Обсяг продажів техногіганта за весь фінансовий рік становив 383,29 млрд дол, що приблизно на 3% менше, ніж у 2022 році.

Новий сервіс від Apple в Україні

Раніше ми розповідали, що компанія Apple та ПриватБанк запустили в Україні сервіс Tap to Pay для бізнесу. Тепер продавцям для приймання платежів потрібен лише iPhone, а не POS-термінал.

Apple погодила пріоритетний запуск сервісу і, відсьогодні, Україна стала 3 країною в Європі та 7 в світі (після США, Австралії, Тайваню, Бразилії, Великої Британії та Нідерландів) де бізнесу для приймання платежів тепер потрібен лише iPhone, а не POS-термінал, - сказав член правління ПриватБанку з питань малого і середнього бізнесу Євген Заіграєв.

Читайте також: Amazon наростив квартальний дохід до 143,1 млрд доларів

Він додав, що тепер Україну додано у глобальний roadmap розгортання сервісу в світі та зазначив, що ця технологія прийому безконтактних платежів є дуже важливою для нашої країни, адже це полегшить доступ до банківських послуг, знизить витрати підприємців та сприятиме розвитку безготівкової економіки.

BBC