Світові компанії продовжують залишати ринок росії
За останній тиждень про зупинення роботи на російському ринку заявили п’ять нових компаній. Серед них: американський виробник косметичної продукції Coty, найбільша у світі пивоварна компанія AB InBev, фінсько-шведська лісопромислова компанія Stora Enso, німецький хімічний концерн BASF і китайський гігант з виробництва дронів DJI.
Coty
Американська транснаціональна компанія Coty, що спеціалізується на виробництві косметичних продуктів під всесвітньо відомими брендами, вирішила зупинити роботу на Росії.
“Хоча всі фінансові наслідки цього рішення, включаючи довгострокову перспективу, все ще не визначені, очікується, що воно не вплине на здатність Coty досягти раніше опублікованого прогнозу виручки за 2022 фінансовий рік”, – прокоментували в прес-службі компанії.
У портфелі Coty знаходяться виробники косметики, парфумерії та засобів догляду люксових брендів Burberry, Alexander McQueen, Chloé, Gucci, а також брендів категорії мас-маркет та спортивних брендів – Sally Hansen, Adidas тощо.
Російський ринок не входить у ключові для Coty – за підсумками 2021 року на продажі в цій країні припало близько 3% від загального виторгу компанії.
AB InBev
Найбільша пивоварна компанія світу Anheuser-Busch InBev оголосила про плани продати свою частку у російському спільному підприємстві AB InBey Efes.
У березні AB InBev зупинила продажі свого бренду Budweiser на росії і втратила фінансову вигоду від свого російського СП, наслідуючи приклад інших великих пивоварів у відповідь на вторгнення росії в Україну.
AB InBev також повідомила, що представила Чернігівське, найпопулярніший український бренд пива, у багатьох країнах, зокрема у Великій Британії, Німеччині, Бельгії, Франції та Нідерландах.
“Весь прибуток від продажів “Чернігівського” піде на підтримку гуманітарної допомоги”, – йдеться в повідомленні пивовару.
AB InBev Efes виробляє такі бренди, як Budweiser (Bud), Corona, Stella Artois, Hoegaarden, Leffe, Staropramen, Taller, Beck’s, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten, Bass.
Stora Enso
Stora Enso уклала угоду про продаж своїх лісопильних заводів на росії. Заводи компанії в Неболчі та Імпілахті будуть передані до місцевого управління. Крім того, продаж включає лісозаготівельну компанію Stora Enso на росії, яка за рахунок лісозаготівель забезпечує деревину лісопильних підприємств.
Очікується, що угода буде укладена у другому кварталі 2022 року після отримання необхідних дозволів і не вплине на річний обсяг продажу та операційний прибуток Stora Enso.
2 березня 2022 року Stora Enso оголосила про припинення виробництва та продажу на росії до подальшого повідомлення. Група знаходиться в процесі пошуку стійкого вирішення майбутнього своїх трьох пакувальних заводів на росії.
BASF
Найбільший у світі німецький хімічний концерн BASF прийняв рішення припинити діяльність, що залишилася, на території росії та Білорусі до початку липня, за винятком бізнесу, пов’язаного з виробництвом продуктів харчування. Про це йдеться у заяві компанії.
У концерні також зазначили, що ще 3 березня BASF оголосив, що не робить нових угод на росії та білорусі у зв’язку з війною в Україні.
У 2021 році на росію та РБ припадало близько 1% загального обсягу продажів BASF.
DJI
Гігант із виробництва дронів DJI Technology Co заявив, що тимчасово призупинить діяльність на росії та в Україні, щоб гарантувати, що його продукція не використовується у бойових діях.
DJI Technology Co стала першою великою китайською фірмою, яка послалася на конфлікт через припинення продажів на росії.
На відміну від багатьох західних фірм, що пішли з росії на знак протесту проти її вторгнення в Україну, китайські компанії залишилися там відповідно до позиції Пекіна утримуватися від критики Москви у зв’язку з конфліктом.
Представник DJI заявив у середу, що призупинення бізнесу на росії та в Україні було «не для того, щоб зробити заяву про будь-яку країну, а щоб зробити заяву про наші принципи».
“DJI не приймає будь-якого використання наших дронів для заподіяння шкоди, і ми тимчасово зупиняємо продажі в цих країнах, щоб ніхто не використовував наші дрони в бою”, – йдеться у заяві компанії.
Читайте також: Від виробників продуктів до світових автоконцернів: які компанії відмовляються спонсорувати війну податками на росії