Людський фактор у ритейлі: чи замінять самокаси реальних працівників у магазинах
Незважаючи на дефіцит персоналу та активне впровадження кас самообслуговування, торговельні мережі не зможуть повністю відмовитися від людського фактору.
Людмила Чорноморець, заступниця генерального директора ЕКО Маркету з управління персоналом, в коментарі LIGA.net зазначила, що у сфері українського ритейлу людина продовжує відігравати важливу роль.
Ми мусимо пам'ятати про покупців старшого віку та всіх, хто потребує допомоги під час здійснення покупок. Для цих покупців спілкування з касиром — це не просто трансакція, а важлива частина обслуговування. Наші спостереження показують, що значна частина клієнтів, особливо люди старшого віку, віддають перевагу особистому спілкуванню з касирами. Для них це не лише зручно, а й створює відчуття турботи та уваги — каже Людмила Чорноморець.
Обов'язки касира набагато ширші, ніж просто обслуговування на касі. Вони також виконують роль консультанта та допомагають клієнтам у складних ситуаціях, що робить їх важливими учасниками процесу продажу.
У випадку з алкогольними чи тютюновими виробами касири завжди можуть перевірити документ, щоб упевнитися, що покупець досягнув віку, необхідного для придбання таких товарів. Це важлива юридична вимога, яку не можна повністю автоматизувати. Окрім того, ЕКО Маркет займається благодійністю, і саме касири — ті люди, які пропонують гостям супермаркету зробити донат на благодійну ініціативу – додає представниця мережі.
До того ж, робота касира - це можливість здобути перший професійний досвід для молоді та успішно інтегруватися у суспільство для ветеранів.
Щодо економічної частини — так, впровадження кас самообслуговування може оптимізувати витрати в довгостроковій перспективі, але це не є для нас основним пріоритетом. Ми розглядаємо технологічні рішення насамперед як спосіб розширення можливостей для наших гостей, а не як повну заміну персоналу та збільшення прибутку за будь-яку ціну - зазначає заступниця гендиректора.
Читайте також: Проблема дефіциту кадрів залишається. Бізнес незначно покращив оцінки наприкінці 2024-го
Розвиток компанії базується на поєднанні людського потенціалу та технологічний інновацій. За словами Людмили Чорноморець, ключем до успіху є поєднання традиційного обслуговування та сучасних технологій.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації