Локації ритейлера ringoo вже почала займати херсонська мережа “Кібернетики”

До кінця березня Fozzy Group закриває усі магазини своєї мережі електроніки ringoo через неактуальність формату.

По собі ритейлер залишить 76 торгових точок більш ніж у 50 містах України.

Що підштовхнуло Володимира Костельмана до ліквідації ringoo і хто є претендентом на вільні локації, розбиралося видання Forbes. Українська Рада Торгових Центрів пропонує найцікавіше з матеріалу.

Кому цікаві магазини ringoo?

Один з претендентів – велика регіональна мережа "Кібернетики", що була заснована у Херсоні.  

Керівний партнер компанії з управління нерухомістю Retail.Pro Артем Ретін зазначає, що деякі локації мережі ringoo почали активно пропонувати ще минулого року, а це "перший дзвіночок" для будь-якого ритейлера.

Ми спілкуємося з орендодавцями ringoo, – підтвердив співзасновник "Кібернетиків" Денис Савченко. Його цікавлять торгові точки у центрі та на заході України. 

Херсонський ритейлер не укладав договір із Fozzy Group про частковий викуп мережі. Наразі йдеться про підписання договорів з орендодавцями, мережа уклала вже 16 таких договорів, ще три – у процесі. 

Непрофільний актив для Fozzy

Мережа магазинів електроніки є абсолютно непрофільним активом для Fozzy Group, на який потрібно постійно виділяти ресурс. Основними для групи є продуктові мережі "Сільпо", "Фора", "Thrash!Траш!".  

Андрій Жук з Асоціації ритейлерів України зазначає, що Fozzy Group багато експериментує, зокрема цього року компанія запустила медичну мережу Doctor Sam.

Також у них є фармацевтичні супермаркети "Біла ромашка", магазин зоотоварів e-zoo, спортивна мережа Apollo Next. 

Але коли бізнес дотаційний, Fozzy його закриває, – говорить Жук.

Це не перше закриття бізнесу для Fozzy Group, так, навесні 2022 року припинив роботу сервіс доставки посилок Justin.

На початку великої війни закрилася і мережа непродовольчих товарів Offtop, а найближчим часом долю ringoo може розділити ще один непрофільний актив холдингу – аптечна мережа "Біла ромашка".

Голова ради директорів мережі техніки та електроніки "Алло" Дмитро Деревицький вважає, що закриття ringoo закономірне для ринку, на якому класичні офлайн-магазини гаджетів більше не злітають.

Читайте також: Ритейлери сфокусуються на кращих ТРЦ. Дослідження ринку торговельної нерухомості CBRE

Зараз немає такого масового попиту, як у ті часи, коли смартфони тільки зʼявилися на ринку, – каже він.