Lenovo, Xiaomi, TeamViewer і Shell: компанії продовжують згортати діяльність у росії
Свій бізнес на російському ринку згортають китайські виробники електроніки Xiaomi та Lenovo, британська нафтогазова компанія Shell, американська інжинірингова корпорація Emerson, багатонаціональна група з виробництва паперу Mondi, фінський виробник кави Paulig та провідна міжнародна ІТ-компанія TeamViewer.
Paulig
Фінський виробник кави Paulig завершив продаж російського бізнесу. Угода включала продаж компанії «Пауліг Рус», а разом з нею — обжарювальний завод у Твері.
У компанії також уточнили, що бренд Paulig буде виведений із російського ринку. При цьому постачання зеленої кави інвестору триватиме протягом усього перехідного періоду — але не більше трьох місяців.
У 2021 році на росію припадало менше 5% виторгу кавової компанії. 200 співробітників компанії “перейдуть новому власнику”.
Mondi
Виробник упаковки та паперу Mondi продасть свої активи в росії – в рф групі належать три підприємства, на яких працюють 5300 співробітників. Про це йдеться у заяві компанії.
«З моменту оголошення 10 березня, оцінивши всі варіанти, Рада директорів вирішила позбутися російських активів групи. Процес продажу цих великих активів складний з операційної та структурної точки зору і здійснюється в постійно мінливому політичному та правовому середовищі. Таким чином, немає впевненості про терміни укладання угоди, а також про її структуру», – заявили в компанії.
Xiaomi та Lenovo
Китайський виробник смартфонів та телекомунікаційного обладнання Xiaomi та виробник персональних комп’ютерів та електроніки Lenovo припиняють поставки на російський ринок через ризик потрапляння під вторинні санкції.
Примітно, що китайські компанії, на відміну від західних, зазвичай не оголошують відкрито фактичне згортання бізнесу в рф. Крім ризику санкцій, таке рішення пояснюється також страхом втратити західних постачальників.
TeamViewer
TeamViewer, відома компанія-постачальник однойменного програмного продукту для віддаленого управління ПК, заявила про припинення роботи в росії та білорусі.
«Ми глибоко вражені жахливим нападом росії на Україну. Як глобальна компанія, TeamViewer підтримує універсальні цінності свободи та демократії та засуджує будь-які форми насильства та агресії. Оскільки ця війна сильно порушує наші цінності, ми вирішили повністю припинити будь-яку ділову активність, що залишилася, в росії і білорусі», — йдеться в заяві компанії.
У компанії не будуть продовжувати жодних контрактів з клієнтами з рф або рб. Існуючі підписки дотримуватимуться до закінчення терміну дії договору, але не будуть продовжені згодом. Крім того, TeamViewer заблокував усі неліцензійні підключення до росії та білорусі та з них, щоб уникнути подальшого використання програмного забезпечення компанії.
Окрім згортання діяльності в країні-агресорі компанія допомагає Україні, надавши свої продукти організаціям у країні на безоплатній основі. Також TeamViewer пожертвував понад 750 тисяч євро організаціям Червоного Хреста для надання гуманітарної допомоги постраждалим українцям.
Emerson
Американська інжинірингова корпорація Emerson Electric припиняє діяльність на території рф і розглядає варіанти продажу дочірньої промислової групи «Метран», випливає з опублікованого фінансового звіту.
“Emerson оголошує про своє рішення вийти з російського бізнесу, і в рамках цього процесу ми вивчаємо стратегічні варіанти продажу “Метрана”, нашої російської дочірньої компанії”, – наводяться в описі звіту слова гендиректора компанії Лала Карсанбхая.
У тексті наголошується, що компанія планує організувати передачу російських активів і підтримуватиме своїх співробітників у рф у зв’язку з відходом з місцевого ринку.
Shell
Британська нафтогазова компанія Shell також планує продати свій бізнес у рф.
Ще на початку березня компанія Shell заявила про те, що виходить з усіх проектів у рф, припинить закупівлю нафти, трубного газу та ЗПГ, а також закриє мережу своїх АЗС. Вже у квітні нафтогазова компанія розпочала виведення своїх працівників із росії. А на початку травня активну фазу розпочали переговори з незалежними зацікавленими сторонами про продаж мережі АЗС британського гіганта.
Читайте також: Продажі одягу в росії впали на 25% після закриття Zara та H&M