Кияни проти реконструкції Гостиного двору у ТРЦ: концепція та плани будівництва

Наприкінці 2021 року у Міністерстві культури створили Робочу групу щодо створення концепції реконструкції та подальшої експлуатації Гостинного двору.

Рішення про створення Групи було ухвалено Міністерством культури у кооперації з громадянським об’єднанням «Урбаніна» після проведення проектного семінару за участю архітекторів, урбаністів, істориків, культурних менеджерів та представників влади. Також організатори провели опитування серед киян щодо їхнього бачення реконструкції торговельного комплексу і це один із небагатьох випадків у державній практиці, коли до думки громадськості звернулися перед ухваленням рішення щодо культурного надбання столиці.

Більше 1 900 респондентів взяли участь в опитуванні і більшість з них підтримують концепцію мультифункціонального простору з кав’ярнями, музеями, бібліотеками та магазинами, відкидаючи варіант перебудови вітальні в ТРЦ.

gostinnyj dvor | 1

«Наше дослідження — ще не готова концепція, а перший погляд на те, яким може бути Вітальня. Але вже зараз зрозуміло, що двір споруди має бути відкритим і загальнодоступним. Це ще один суспільний простір, яким мають користуватись усі кияни», — пояснює керівник проекту Максим Головко.

Робота над створенням плану комплексу вже розпочалася. У складі робочої групи архітектори, діячі культури, києвознавці, керівник Максим Головко та народний депутат Анна Бондар.

gostinnyj dvor3 | 2
gostinnyj dvor2 | 3
gostinnyj dvor1 | 4

«Завдяки дослідженню ми вже точно знаємо, що у Гостиному дворі не повинно бути монофункцій.Тут має бути громадський центр із багатьма призначеннями — культурним, освітнім, музейним (або галерейним), торговим із закладами харчування тощо. Перший поверх будівлі має бути максимально відкритим до площі. Таким чином, Вітальня почне «працювати» на площу, а площу — на будівлю», — пояснює Анна Бондар.

Наразі проводять необхідні протиаварійні роботи, на які держава виділила 38 млн гривень. Здійснено прибирання сміття, встановлення нового паркану, а також накрили дах плівкою, щоб уникнути попадання води на конструкції будівлі.

За словами Міністерства культури, відновлення Гостиного двору включено до програми «Велика реставрація», відповідно буде здійснено за рахунок держави. Відомо, що замовником є ​​Національний заповідник «Софія Київська».

Читайте також: На місці ТЦ «Печерський» планують збудувати 18-поверховий житловий будинок