Культурний зв’язок з регіоном. Як створювали унікальну мозаїку на фасаді ТЦ OBRIY Trypil (фото)
На початку лютого у міста Українка на Київщині відкрився новий ТЦ OBRIY Trypil. Це перший торговельний центр мережі OBRIY Retail Park від девелопера Alterra Group.
Новий ТЦ з площею 3,5 тис. кв. м має сучасне укриття (300 кв. м) та паркінг на 75 місць.
Особливістю об’єкту є унікальна мозаїка ручної роботи на фасаді. Її дизайн, натхненний мотивами трипільської культури, символізує глибокий історичний зв’язок регіону з однією з найдавніших цивілізацій.
Менеджерка культурних проєктів, кураторка, продюсерка продакшену подкастів YEP Тетяна Тадай у матеріалі для McToday розповіла історію створення проєкту та особливості унікального панно.
За словами Тадай, робота над мозаїкою на фасаді OBRIY Trypil у місті Українка почалася з ідеї відобразити глибокий зв’язок із традиціями. Натхненням стала виставка "Боривітер" в "Українському Домі", присвячена Аллі Горській – видатній художниці та дисидентці.
Кураторкою проєкту стала художниця Анастасія Лелюк, також до нього долучилася мережа магазинів “Агромат”.
Реалізація мозаїки
Під час втілення проєкту в життя на команду чекало чимало викликів, зокрема погодні умови, гендерна дискримінація на будівельному майданчику та зміни дедлайнів.
Спочатку комунікація з будівельниками була складною, адже дехто мав стереотипні уявлення щодо нашої присутності на майданчику – у команді 5-6 дівчат, а керівниці проєкту – дві жінки до 30 років, що розширювало колегам по будмайданчику уявлення про роботу з жінками. Однак згодом наша наполегливість допомогла здобути повагу, хоча окремі труднощі залишаються, - розповідає Тадай.
Працювали на відкритому майданчику під шатром з обігрівачами, а крізь скляні двері ТЦ люди могли спостерігати за процесом. Це додало роботі публічності та спонукало жителів Українки долучитись до викладання.
Проте були й моменти нерозуміння. За день до Різдва ми були «на стіні» (я так називаю наше місце роботи) і працювали над колонами. Намагались швидше завершити викладання до мінусової температури. Один із виконробів радив «автоматизувати» процес, аби зекономити час. Це звучало зневажливо до нашої роботи, він розказував про втрату часу та коштів. Каже: «Ви намалювали ескіз, виклали його на сіточку, а потім приїхали й наклеїли його на стіну, - розповідає експертка.
Читайте також: На Київщині відкрився новий ТЦ OBRIY Trypil – деталі
Втім, Тетяна Тадай зазначила, що для команди був важливий не лише результат, а й сам процес створення мозаїки. Для неї свідомо використовували списані матеріали – залишки плитки, битий посуд, стару цеглу.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації