Конкуренція росте: в Києві очікується зниження орендних ставок у ТРЦ на тлі профіциту площ

Наразі у столиці попит здатний забезпечити успішне функціонування для 2 313 033 м кв. торгових площ, але станом на серпень в Києві вже функціонує 2 457 010 м кв, що на понад 100 тисяч м кв. більше.

Про це свідчать дані аналітиків компанії UTG, за їхніми словами, подальший запуск в експлуатацію задекларованих проектів ще більш наблизить профіцит торгових площ. Потягне це за собою і поступовий перерозподіл споживчих потоків між об’єктами.

Як наслідок, все це призведе до зростання вакантності до 17% та корекції орендних ставок у бік зниження.

Посилення конкуренції

Поточна ситуація на столичному ринку ТРЦ призводить до посилення конкуренції і саме завдяки цьому спостерігається поступове зниження ставок оренди.

Ще більше цьому можуть сприяти очікувані відкриття нових ТРЦ у 2023-2024 роках, сукупною орендованою площею понад 250 00 м кв, зокрема: ТРЦ "White Lines" (28 000 м2), "New Ray" (34 500 м2), "April Mall" (36 500 м2), "BalticSky" (20 000 м2), "Ocean Mall" (GLA = 110 000 м2), "Lukiyanivka" (47 052 м2) та інші. 

У такій ситуації будь-яке відкриття нового великоформатного ТРЦ, на тлі обмеженого вибору ритейлерів, впливає на показник вакантності та ускладнює девелоперам процес залучення орендарів.

Тому, як прогнозують аналітики, є велика ймовірність серйозних труднощів при заповненні великоформатних об’єктів у середньостроковій перспективі (відсутність якорів, універмагів) та велика необхідність переформатування галереї або реконцепції у низці комерційних об’єктів, включаючи екстремальні рішення. Тому за прогнозами експертів UTG, з урахуванням існуючого рівня доходів і витрат населення рівень вакантності у торгових об’єктах до кінця 2024 року може досягнути 17,0%, - йдеться у коментарі.

Читайте також: Огляд ринку офісної нерухомості Києва (дослідження CBRE Ukraine)

До чого призводять такі тенденції і які девелопери вже планують або розпочали комплексну реконцепцію ТРЦ, читайте в нашому матеріалі.

UTG