Кав’ярні, вендингові апарати і не тільки. Навіщо “Нова пошта” пустила у свої відділення малий бізнес

У серпні 2024 року "Нова пошта" відкрила перше інклюзивне відділення в Україні, у ньому також працює кав‘ярня Veterano Coffee.

Це не єдиний представник малого та середнього бізнесу, з яким компанія співпрацює у такому форматі. Які бізнеси шукає “Нова пошта” для своїх відділень та навіщо їй це, розповідає Forbes.

Кав’ярні на “Новій пошті”

Працюємо неповних три місяці. Задоволені, плануємо надалі відкривати заклади з "Новою поштою", – каже СЕО і співвласник мережі My Kava Максим Євтушенко.

Його кав‘ярня відкрилася у вантажному відділенні №18 у Києві в червні 2024 року, влітку партнерами поштового оператора стали ще три українські мережі – Aroma Kava, Fastkava і Veterano Coffee.

Це не лише відділення, а й місце з повноцінною кавʼярнею, де клієнти можуть перекусити і попрацювати. Ми відкриті до розширення співпраці з іншими компаніями МСБ, – говорять у “Новій пошті”.

Керівниця мережі Veterano Coffee Світлана Шевченко каже, що це вже третя пропозиція співпраці, однак перша вдала.

У Veterano Coffee чотири точки в Києві у форматі To Go та два повноцінні заклади. У 2023 році мережа отримала 19,2 млн виторгу, за даними компанії. Кав’ярня в поштовому відділенні – новий формат для мережі, каже власниця.

У прес-службі “Нової пошти” зазначили, що від суборенди компанія отримує додатковий дохід, також Veterano Coffee сплачуватиме відсоток від продажів на локації.

Умови співпраці – фіксована ставка суборенди, з третього місяця – ще 10% від нашого обороту, – каже керівник із розвитку мережі Fastkava Олексій Русецький.

Франчайзингова повноформатна кав’ярня мережі Fastkava у вантажному відділенні "Нової пошти" відкрилася 3 серпня 2024-го.

За словами Русецького, за місяць продажі кав’ярні зросли з 1300 грн до майже 3000 грн на день, прибутковість – до 60%.

Із 2023-го ми встановили кав’ярні самообслуговування в 92 відділеннях компанії, – говорить він.

Співпрацю ініціювала "Нова пошта", щоб збільшити комфорт для перебування клієнтів у відділенні – загалом у відділеннях 150 кавоматів різних мереж.

image 2024 09 02 14 21 49 | 1

Вигоди для партнерів

Олексій Русецький зазначає, що "Нова пошта" поширила інформацію про кав’ярню в розсилці мобільного додатка, загальна кількість скачувань якого становить 16,5 млн користувачів.

Крім цього, оператор бере на себе питання з генератором та утриманням приміщення.

Спільна можливість для обох компаній – обмін клієнтами та каналами продажу, додає бізнес-консультант і засновник компанії Myroniuk Consulting Андрій Миронюк.

Максим Євтушенко підтверджує, що відвідувачі поштового відділення забезпечують сталу відвідуваність точки. Проте залежність від трафіку на відділенні – обмеження, додає він.

Інші колаборації

До 2024 року логістична компанія також мала досвід короткострокових партнерств із виробниками.

Так, у 2023-му спільно з харківським брендом One Face компанія створила лінійку одягу для проєкту "Запакуй небо – прокачай ППО".

Приклади інших кампаній – спільний маркетинг "Сільпо" та бренду "Гусь" Надьожной до Великодня 2019-го.

Такі колаборації – спосіб розширити географію маленького бренду. Наприклад, "Гуся" тепер знають по всій Україні, – додає Миронюк.

Мережа "Нової пошти" станом на 29 серпня налічує 31 490 точок сервісу. Із них відділень – 12 270, поштоматів – 19 220, в пріоритеті для партнерства – кав’ярні, кавові та водні автомати, вендингові апарати для продажу речей.

Читайте також: “Нова Пошта” попередила про наслідки оподаткування дрібних покупок з-за кордону

При співпраці бізнеси різного масштабу повинні узгодити фінансову відповідальність, Tone of voice у маркетингу та процес прийняття рішень, радить Андрій Миронюк. МСБ варто виходити з власних потужностей, каже він.