Як ТРЦ Німеччини допомагають Україні?
З перших днів війни в Україні УРТЦ (Українська Рада Торгових Центрів) звернулася за допомогою до профільних європейських організацій, від яких отримує значну підтримку. Активну та різнобічну допомогу надають німецькі колеги.
Найбільша хвиля допомоги та пожертвувань була продемонстрована в галузі рітейлу та торгової нерухомості. Майже всі відомі (і менш відомі) гравці на німецькому ринку (як компанії, так і окремі співробітники) допомагали грошовими чи матеріальними пожертвами — і здебільшого дуже спонтанно. Було зібрано кілька мільйонів євро, а також приватно приймали багатьох біженців.
Нещодавно торгівельний альянс Das Leben gehört ins Zentrum (www.lebenimzentrum.com) та Німецька рада торгових місць (GCSP German Council of Shopping Places) запустила широкомасштабний збір коштів для України. Пожертви йдуть на медичну допомогу. Благодійний збір здійснюється у співпраці з університетською лікарнею Schleswig-Holstein.
Клініка багато років є партнером Міністерства охорони здоров’я України, має професійну медичну економічну та постачальницьку експертизу як друга за величиною університетська клініка у Німеччині. Schleswig-Holstein координує доставку допомоги в Україну завдяки своїй кампанії «UKSH допомагає Україні» навіть за таких складних умов. Вона включає важливу гуманітарну допомогу, таку як ліки, медичні матеріали, їх транспортування в Україну, а також медичні та терапевтичні пропозиції для біженців з України.
«У ці важкі часи ми також вносимо свій внесок. Університетська лікарня Schleswig-Holstein є ідеальним партнером для реалізації цієї кампанії допомоги через її усталені та професійні відносини з Україною, включаючи україномовний персонал», — зазначає Крістін Хагер, голова GCSP.
HI Heute приєдналася до ініціативи, яка на цей час отримала широку підтримку, оскільки передбачає каналізовану допомогу народу України. У цьому контексті слід зазначити, що зараз відбувається тісний обмін між Німецькою радою торгових місць та її колегою з України – Українською радою торгових центрів (UCSC Ukrainian Council of Shopping Centers)
Також варто навести кілька прикладів компаній комерційної нерухомості, які варті поваги. Йдеться не про піар — адже допомога має бути справою серця та альтруїзму, а про приклади, як можна зробити щось корисне в рамках відповідних підприємницьких можливостей, щоб зробити внесок в Україну.
Торгові центри Gropius Passagen, Schönhauser Allee Arcaden, WILMA, Spandau Arcaden та Neukölln Arcaden допомагають благодійній організації Berliner Tafel e.V. у забезпеченні речами першої необхідності численних біженців та людей, які прибувають до Берліна. Тому берлінські ТРЦ встановлюють ящики для пожертвувань і стають пунктом збору коштів та речей для Berliner Tafel e. V.
ТРЦ Centrum Galerie Dresden також виділив великий простір у центрі Дрездена для збирання товарів допомоги. До благодійної допомоги приєдналися численні магазини та постачальники послуг центру.
Ящики для пожертвувань були встановлені в торгових центрах IPH, транслюючи заклики до пожертв для своїх відвідувачів. Кожен менеджер центру міг вирішити, який тип коробки розмістити: оргскло, метал чи дзвінок на касі. Важливим є лише те, що їх помічають покупці.
До допомоги приєднувалися блошині ринки, кіоски та інші заклади, які влаштовували розпродажі, зібрані кошти з яких прямували на допомогу Україні.
Перші партії гуманітарного вантажу вже почали прибувати до України. Нещодавно до Львова було доставлено допомогу від GCSP.
«Допомога ми ділимо на три частини. У Львові залишається гуманітарна допомога для біженців з інших куточків України, медикаменти вирушають до Києва, а пожежну техніку надсилаємо в одні з найнебезпечніших точок — Харків та Сєвєродонецьк Луганської області», — повідомив Максим Гаврюшин, операційний директор Budhouse Group, голова УРТЦ.
Подальші новини, репортажі чи інтерв’ю з індустрії на інші теми можна знайти на порталі www.hi-heute.de.