Кадровий голод на ринку праці: чи вистачає ритейлерам та будівельним компаніям працівників

Український ринок праці відновився на понад 90% від довоєнного, а конкуренція серед претендентів на вакантні місця стабілізувалася на рівні 2021 року. До кінця цього року 28% компаній планують збільшити чисельність персоналу, свідчать дані дослідження EY в Україні.

Звільняти працівників планує лише 6% фірм, а деякі галузі взагалі відчувають дуже сильний кадровий голод. Українська Рада Торгових Центрів пропонує найцікавіше з матеріалу.

Нестача кадрів у різних галузях

Найгостріший кадровий голод у компаніях нафтогазового сектору, збільшувати кількість персоналу планують 89% гравців галузі. Одразу за ними йде сектор торгівлі, набиратимуть нових працівників цілих 60% ритейлерів і лише 7% роздрібних торговців планують скорочувати персонал.

Практично по всіх категоріях є дефіцитні позиції. Спостерігаємо нестачу кадрів на ринку праці та плинність персоналу. Особливо це відчутно у західних регіонах, бо багато виробничих підприємств перенесли туди свої потужності і конкуренція посилилась. А кількість працездатного населення, що виїжджає на сезонні роботи до Польщі та інших країн, не зменшилася, - розповідає директорка департаменту управління персоналом корпорації "АТБ" Олена Федаш.

За її словами, мережа активно відкриває нові супермаркети і відновлює роботу пошкоджених, тож постійно потребує нових кадрів, проте знайти людей ритейлеру дедалі важче.

На третьому та четвертому місцях IT-сектор (53% планує розширювати штат) та компанії банківського сектора (11% компаній готові поповнити штат).

Далекий від довоєнних показників і ринок будівництва, який також зіткнувся з чималим дефіцитом персоналу. Гендиректор промислово-будівельної групи “Ковальська” Сергій Пилипенко каже, що ситуація на ринку персоналу вкрай складна.

Бракує робітників, менеджерів, інженерно-технічного персоналу, — перераховує він.

Загальний рейтинг галузей виглядає так:

| 1Читайте також: Отрасль торговли уплатила 16,5% от всех налогов в бюджет за первое полугодие 2023-го

Якщо ж говорити про сектори економіки, які вже збільшили штат від початку 2023-го, перші місця виглядают так: неприбуткові організації (67% найняли нових працівників), IT-сектор (47%) і сфера торгівлі (33%).

NV