Кадровий дефіцит в Україні: кого не вистачає ритейлерам і як вони долають кризу
Ситуація з кадрами у сфері готельного, ресторанного та роздрібного бізнесу є критичною.
Через низькі зарплати багато працівників цієї галузі виїхали за кордон ще до війни, і малоймовірно, що вони повернуться на Батьківщину, йдеться у дослідженні рекрутингової компанії Talando для “РБК-Україна”.
CEO Talando Влада Лященко звертає увагу, що кількість офіційно працевлаштованих осіб зменшилася з 11,5 млн у 2021 році до 9 млн у 2023 році.
Кадровий дефіцит продовжує залишатися актуальною проблемою для багатьох українських компаній, які змушені адаптуватися до нових умов війни та мобілізації. Бізнес шукає рішення, щоб підтримувати ефективність та забезпечувати стабільну роботу, водночас стикаючись з труднощами в залученні персоналу, - йдеться у дослідженні.
Досвід українських ритейлерів
Торговельна платформа Zakaz UA відчуває гостру нестачу кур'єрів та збиральників товарів через мобілізацію і підвищений попит на онлайн-замовлення.
Через війну та мобілізацію чоловіків призовного віку виник дефіцит працівників, що ускладнює оперативне закриття вакансій.
Ці виклики компанія намагається подолати шляхом активного рекрутингу, навчання персоналу та покращення умов праці.
У роздрібній мережі техніки та електроніки "Фокстрот" кадрові проблеми загострилися з 2023 року, особливо відчутний відтік жінок через мобілізацію та виїзд за кордон.
Перші дзвіночки з'явилися орієнтовно із лютого 2023 року, коли ми почали відчувати ускладнення в залученні персоналу з ринку. У 2024 році це відчувається ще сильніше – ринок точно не насичений кандидатами, кількість відгуків на резюме падає, а очікування кандидатів зростають. Іноді кандидати вимагають умов, які, мабуть, жоден роботодавець не може надати, – розповідають у пресслужбі ритейлера.
У "Фокстрот" зазначають, що зараз спостерігається вже третя хвиля відтоку співробітників, яка почалася у червні 2024 року. Це пов’язують із продовженням воєнних дій, активізацією мобілізації та продовженням виїзду персоналу за кордон.
Читайте також: Питання не до ритейлу. Чому магазини не можуть самостійно позначати товари “Національного кешбеку”
Втім, мережа магазинів JYSK не відчуває гострої нестачі кадрів ні серед продавців-консультантів в магазинах, ні серед офісних працівників, що є позитивним виключенням на тлі загальної ситуації.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації