H&M, Ralph Lauren та інші. Кількість справ проти Shein за порушення авторських прав сягнула рекорду
Китайського інтернет-ритейлера Shein масово звинувачують у порушенні авторських прав брендів і продовженні продажу імітаційних товарів.
Зокрема одна з найбільших світових модних груп звинувачує компанію в тому, що вона є "постійним фальшивомонетником".
Shein давно критикують за те, що його бурхливий розвиток обумовлений продажем дешевих підробок дизайнів інших компаній. Згідно з судовими документами, загальна кількість справ щодо авторських прав проти групи зросла майже до 100.
Натомість Shein неодноразово заперечував звинувачення та заявляв, що вкладає значні кошти в системи виявлення порушень авторських прав у своєму ланцюжку поставок.
Наразі китайський гігант намагається здійснити IPO у США та розраховує на оцінку у $80–90 млрд. Тож така кількість конфліктів зі світовими брендами та окремими дизайнерами може завадити амбітним планам ритейлера.
Багато справ стосуються кричущого рецидиву. Shein знає, що робить. Вони використовують недобросовісних постачальників і продовжують з ними працювати, - сказав Ендрю Гербер, юрист із питань інтелектуальної власності Kushnirsky Gerber, який брав участь у понад десяти судових процесах проти компанії.
Тепер угода про IPO опинилась під пильною увагою з боку законодавців і регуляторів, а деякі члени Конгресу та генеральних прокурорів штату заявили, що сумніваються, чи ланцюжок постачання ритейлера не містить примусової праці.
Рік Скотт, сенатор-республіканець від Флориди, сказав, що не припинить боротися за те, щоб Shein не вийшов на американські біржі.
Відсутність прозорості Shein, здавалося б, незаконна бізнес-практика та звинувачення в неетичній поведінці, як-от крадіжка інтелектуальної власності, можуть бути нормальними в комуністичному Китаї, але не будуть мати значення в Сполучених Штатах. Shein - погана новина з будь-якого кута, на який ви дивитесь, - заявив він.
Хто судиться з Shein?
Згідно з аналізом Financial Times, з 2018 року щонайменше 93 різних дизайнери та компанії подали позови до федеральних судів США проти китайської корпорації за ймовірне порушення авторських прав або торгових марок.
Лише за 2023 рік додалось щонайменше 30 нових справ. Гіганти роздрібної торгівлі H&M і Fast Retailing, яким належить Uniqlo, також порушили судові процеси проти Shein в Гонконзі та Японії відповідно.
Більшість справ завершилися мировими угодами, умови яких не розголошуються, що ускладнює оцінку будь-яких фінансових витрат для компанії.
Читайте також: Конкурент Rozetka та Kasta. Чому турецький маркетплейс Trendyol ризикує вийти в Україну під час війни
Щонайменше 10 компаній неодноразово подавали до суду на Shein, зокрема числі Deckers і Oakley, що належить гіганту окулярів EssilorLuxottica вартістю 80 мільярдів євро.
Модна група Ralph Lauren веде суперечку з Shein з 2021 року, а у 2023-му навіть розширила свою скаргу після того, як знайшла нові скопійовані товари на сайті Shein.
Ендрю Гербер, який також представляв художників у позовах щодо авторських прав проти таких компаній, як Amazon, Gap і Guess, сказав, що ніхто більше ніколи не наближався до Shein за кількістю та масштабом порушень.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації