Галина Герега, “Епіцентр”: про брак кадрів, гарантії інвестицій та нові проєкти

Співзасновниця групи “Епіцентр” Галина Герега розповіла, як брак кадрів впливає на роботу ритейлера, що компанія розвиватиме у майбутньому та чи планує інвестувати у розвиток України надалі.

На ці та інші питання Герега відповіла у інтерв’ю виданню NV Бізнес, Українська Рада Торгових Центрів пропонує найцікавіше з розмови у своєму матеріалі.

Робота в умовах війни

Як і всі українці, співзасновниця “Епіцентру” сподівається на якнайшвидше закінчення війни, однак розуміє, що цей шлях може бути довгим та складним. За словами Галини Гереги, від себе компанія планує робити все можливе задля підтримки країни в цих надважких умовах.

Попри складнощі та втрати, які має компанія “Епіцентр”, ми не складаємо руки. За часи свого розвитку ми пройшли далеко не одну кризу, подолали не один марафон. Впевнена, що як нашій країні, так і нашій компанії під силу здолати і це випробування, - додала вона.

На думку підприємиці, Україна має сконцентруватися на збільшенні ВВП, створенні робочих місць, поверненні людей в країну, а не сподіватися виключно на західну допомогу.

Економіку можна активізувати за допомогою внутрішніх механізмів та внутрішніх інвесторів.

Дефіцит працівників

Галина Герега наголошує, що дефіцит персоналу спостерігається у всіх сферах бізнесу зі зрозумілих причин, передусім - через міграцію населення за кордон і мобілізацію.

Зараз “Епіцентр” особливо сильно відчуває брак кандидатів на посади, пов’язані з великими фізичними навантаженнями (комірник, вантажник, водій вантажівки, електрик, водій великогабаритного транспорту, слюсар). 

Ми змінюємо наші внутрішні операційні процеси, організовуємо навчання та працевлаштовуємо жінок, там, де це можливо, згідно з дотриманням вимог охорони праці та інших нормативних документів. Також прагнемо створювати якнайкращі умови праці, навчання та розвитку, забезпечувати конкурентну для ринку заробітну плату та можливість кар'єрного зростання. Все це дозволяє утримувати співробітників та підтримувати їхню мотивацію. А зрештою — мінімізувати негативний вплив кадрового голоду в країні, - підкреслила співвласниця ритейлера.

Гарантії для інвестицій

Спікерка додала, що інвестиції в країну під час війни - це історія не лише про бізнес, а й про відповідальність.

Саме тому “Епіцентр” продовжить інвестувати в Україну найближчим часом, планується реалізація масштабних проєктів не тільки в ритейлі, але й в логістиці, виробництві, енергетиці та агросекторі.

Ми переконані, що Україна має відмовитись від статусу сировинної держави та будувати власну переробку агропродукції, потужні агрохаби та індустріальні парки. Багато уваги приділяємо енергонезалежності та відновлювальній енергетиці. Ми давно дивимося в цей бік і війна змусила нас активніше розвиватися в цьому напрямку, - резюмувала Герега.

Читайте також: У “Епіцентру” з’явився власний індустріальний парк на Хмельниччині

Щодо гарантів, вона додала, що весь український бізнес давно звик працювати у нинішніх умовах, вміє швидко адаптуватись і підлаштовуватись.