Енергоефективність, укриття та інше: як змінились запити девелоперів комерційної нерухомості у 2023 році
Департамент архітектури та стратегічного консалтингу компанії UTG у 2023 році виконав близько 30 концепцій нерухомості загальною площею понад 1 млн м кв. З початку повномасштабного вторгнення було виконано понад 35 концепцій загальною площею на 1 млн. 300 тис. м кв.
При цьому у компанії відзначають зміну запитів девелоперів комерційної нерухомості щодо майбутніх об'єктів.
Більшість спроектованої нерухомості є комерційною, а саме 54% від усього обсягу запроектованих площ, однак фіксується зростання сегмента соціальної інфраструктури порівняно з попередніми роками.
На цей сегмент припало 16% із загального обсягу розроблених концепцій, тоді як частка житла та офісів загалом склала 14% та 13% відповідно.
Найбільше концепцій було розроблено для Києва, Київської області (15 проєктів) та західних регіонів України (15 проєктів), ще 6 проєктів створили для південної та східної частин країни.
За словами провідного архітектора компанії Максима Сінуліна, суттєво змінився підхід до безпеки нових запроектованих об’єктів. На перший план у 2023 році вийшли питання наявності бомбосховищ, інклюзивність та принципи сталого розвитку.
Незважаючи на те, що на перший погляд девелопери та замовники досі вимагають отримати максимальну ефективність, актуальність і прийнятну окупність концепції на своїх ділянках або об’єктах, проекти стають більш людяними та відкритими, – зазначає Максим Сінулін.
Що шукають девелопери?
Останнім часом дедалі більше запитів на здійснення волонтерських функцій у проєкті. Наприклад, під час проектування житла враховуються запити людей, які були змушені переїхати зі східного регіону України.
Щодо комерційних об’єктів, тут велика увага приділяється безпеці та комфортності для відвідувачів, також у проекти закладаються нові опції, наприклад: пункти незламності, зали для видачі гуманітарної допомоги, укриття та бомбосховища.
Читайте також: Харків відновлюється: скільки та які магазини відкрились у місті за 2023 рік
Крім цього, сформувався зовсім інший запит до енергоефективності комерційних об’єктів.
Зараз ми не можемо собі дозволити проектувати необдумані рішення, через які згодом відзначатимуться безглузді тепловтрати або навантаження на електромережі, які й так сильно постраждали через ракетні атаки на енергетичну інфраструктуру країни. Тому при створенні концепцій ми враховуємо найновіші та найкорисніші рішення щодо фасадів, інженерії, а також планувальнння для забезпечення максимальної енергоефективності нових об’єктів, – резюмував Максим Сінулін.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації