E-commerce в Європі зростає найповільніше: що заважає розвитку ринку

Згідно з недавнім дослідженням ECDB, у період між 2024 і 2028 роками доходи від електронної комерції зростуть на 27%, при цьому зростання в Європі буде найнижчим серед основних регіонів. 

Порівняно з основними ринками Азії та Америки, які складають дві третини світового ринку e-commerce, з прогнозованим зростанням доходу на 43% (з 2648 млрд до 3778 млрд доларів) до 2028 року відповідно, темпи зростання в Європі не здаються такими непередбаченими. Особливо з огляду на те, що це третій за величиною ринок електронної комерції у світі. 

Проте прогноз передбачає розрив між Європою та рештою світу, причому очікується, що Африка, а також Австралія та Океанія досягнуть зростання доходу на 53% та 37% протягом наступних чотирьох років, хоча ці два ринки є значно меншими порівняно з Європою.

У Європі зростання електронної комерції зумовлене високим рівнем проникнення в таких провідних економіках, як Великобританія, Німеччина та Нідерланди, де показники вже перевищують 80%

Крім того, менші, але швидко зростаючі ринки в Південній і Східній Європі, такі як Греція, Португалія та Польща, представляють значні можливості для майбутнього зростання. 

Під час пандемії цей сектор отримав серйозний поштовх, але й наразі йому не вдається зберегти ту саму споживчу базу, оскільки інфляція та насичення ринку впливають на поведінку споживачів у регіоні.

Концентрація ринку значно відрізняється між європейськими країнами

Розподіл чистих продажів у найбільших європейських країнах електронної комерції показує значну різницю між топ-250 магазинами вищого та нижчого рейтингу. 

На ринках Великобританії, Іспанії та Італії принаймні 40% усіх чистих продажів зосереджено між 5 найбільшими роздрібними торговцями

Для порівняння, Німеччина та Франція мають ширший розподіл, охоплюючи більшу кількість роздрібних торговців у топ-100, на які припадає близько 50% загального обсягу чистих продажів на відповідних ринках.

Серед роздрібних торговців лідером ринку в секторі e-commerce в Європі є Amazon. Тільки в Німеччині Amazon отримав 15,8 млрд доларів доходу в 2023 році.

Мода - найбільш продавана категорія електронної комерції в Європі у 2024-му

Отримавши доходи в 149 млрд доларів, індустрія моди трохи випередила за зростанням сфери електроніки та дозвілля, які досягли 145 млрд доларів доходу. 

Найбільш продаваними модними товарами стали одяг, на який припадає 59% доходів, взуття - 23%, а також сумки та аксесуари - 18%.

Читайте також: E-commerce в Україні: як змінилися вподобання покупців у 2024 році

Хоча відновлення довіри споживачів сприяло минулорічному зростанню, сплеск економних покупок підштовхнув такі платформи, як Temu, до захоплення більшої частки ринку. Завдяки конкурентним ціновим стратегіям такі платформи користуються особливою популярністю серед економних споживачів, пропонуючи товари за значно нижчими цінами, ніж традиційні європейські ритейлери, що, в свою чергу, викликало занепокоєння серед місцевих гравців електронної комерції.

ACROSS