До 50% “знижки” і внески в бюджет рф: кремль посилив тиск на компанії, які хочуть піти з країни

Західні компанії, які намагаються позбутися російського бізнесу, стикаються зі значним тиском влади країни терористки та, як наслідок, зростанням витрат.

Керівництво рф вимагає великих дисконтів на активи, які ті хочуть продати і ускладнюють правила. За інформацією західних агентств, іноземні компанії вже зазнали збитків на понад 80 млрд доларів від своїх операцій в рф через списання та втрачену вигоду. 

Кремль вже хоче 50% знижки на усі угоди з міжнародними гравцями, після того, як урядові консультанти оцінили бізнес і це ще не все. Також Москва вимагає не менше 10% від ціни у вигляді внеску до російського бюджету.

Так, досі намагаються вийти з російського ринку телекомунікаційна група Veon, технологічна група Yandex від Nasdaq та італійський банк Intesa.

За даними джерела на фінансовому ринку, яке працює з фірмами, що хочуть залишити рф, комісія не схвалює деякі угоди аргументуючи це тим, що “оцінка має бути на 20-30% нижчою”. За словами співрозмовника, це "непередбачувана чорна скринька".

Від іншого джерела відомо, що на особливий ризик відмови наражаються угоди на суму, що перевищує 100 млн доларів. Це стримує темпи продажу і змушує компанії розглядати альтернативні варіанти.

Продаж бізнесу за 1 євро

Раніше ми розповідали, що голландська пивоварна компанія Heineken оголосила про завершення виходу з рф. Фірма продала свій бізнес в країні-агресорці місцевій Arnest Group за символічний один євро.

У Heineken запевняють, що вже отримали усі необхідні схвалення з боку держави і ця угода, ймовірно, призведе до збитків у 300 мільйонів євро (324,8 мільйона доларів).

Читайте також: НАЗК внесло до переліку спонсорів війни дві провідних тютюнових компанії

Нагадаємо, що пивоварний концерн оголосив про намір вийти з росії ще на початку повномасштабної війни, у березні 2022 року. Згодом компанія визнала, що процес виходу зайняв більше часу, ніж очікувалось.

Reuters