Де українці найчастіше купують дитячі іграшки і скільки готові витрачати – опитування

Понад 50% українців хоча б раз на рік купують дитячі товари у магазинах “Будинок іграшок”. Також у трійку лідерів увійшли мережі "Антошка" та "Епіцентр".

Про це йдеться у дослідженні Української асоціації індустрії іграшок, проведеному спільно з Gradus Research.

За його результатами, 38% респондентів купують своїм дітям нові іграшки один раз на місяць, 36% – раз на тиждень, 26% – раз на три місяці або рідше.

Улюблені свята, на які купують нові іграшки: Новий рік і День Святого Миколая – 75% опитаних, далі йде Різдво – 59%. Ще близько третини опитаних купують подарунки на День захисту дітей, Великдень або 1 вересня. Найменш популярні дати — 8 березня та останній дзвоник.

На вибір того чи іншого товару впливають бажання дитини, якість іграшки, ціна, акції, українське виробництво, популярність бренду, рекомендації, відгуки в інтернеті та тренди з TikTok.

Найчастіше батьки купують дітям до девʼяти років іграшки категорії настільні ігри (Monopoly, UNO, Vladi Toys), пазли, головоломки та "конструктори" (LEGO, Ugears). Популярні також набори для творчості (Lipaka, Playdoh, Crayola), машинки (Hot Wheels), інтерактивні іграшки (Baby Paws, Zoomer) і ляльки (Barbie, L.O.L. Surprise!, Baby Born).

Де і за скільки купують дитячі товари?

Більше половини батьків купують іграшки в мережі "Будинок Іграшок", 41% – в "Антошка", 31% – в "Епіцентр", а 26% – в "Чудо Острів".

Менше 10% вибирають Myplay, Smyk або інші мережі, а 10% опитаних не змогли назвати улюблену мережу для покупки дитячих товарів.

Абсолютна більшість, а саме 84% опитаних купують іграшки в дитячих магазинах, супермаркетах або на ринку, 16% обирають онлайн-шопінг.

Загалом інтернет-покупки цікавлять 63% респондентів, з них 42% вибирають українські інтернет-магазини, 21% – платформи як OLXі Prom. 10% обирають закордонні магазини, 8% – шопінг в Instagram, здебільшого це батьки дітей 7-9 років.

У половині випадків батьки витрачають на іграшки від 100 до 400 грн, ще 28% – від 600 до 1000 грн, 27% – від 1000 до 2000 грн, і лише 3% не можуть вказати суму.

Суми більше 2000 грн витрачають переважно на дні народження, без святкового приводу – лише 1% українців.

Читайте також: Проблема дефіциту кадрів побила рекорд серед перешкод для діяльності бізнесу – опитування

*Довідка. Українська асоціація індустрії іграшок (УАІІ) та Gradus Research опитали споживачів з 15 міст України з різним фінансовим становищем, родом зайнятості, віком, статтю та кількістю дітей до девʼяти років. Кількість результативних інтервʼю становила 805.

Forbes