Цікаве за тиждень (8 вересня). Списання боргів ТРЦ Ocean Plaza, запуск “Національного кешбек” та інше
Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини ТРЦ, комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 2 серпня по 8 вересня.
Суд стягнув в дохід держави права вимоги за кредитом ТРЦ Ocean Plaza
Вищий антикорупційний суд 4 вересня задовольнив позов Міністерства юстиції та наклав санкції на російського олігарха Аркадія Ротенберга, його сина Ігоря Ротенберга, а також Олександра Скоробогатька і Олександра Пономаренка.
Цим ВАКС стягнув в дохід держави права вимоги за кредитним договором до ТРЦ Ocean Plaza. Сума боргу за кредитом становить 148 млн доларів, ще 67,6 млн доларів відсотків за цим займом.
До Аркадія Ротенберга застосовано санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону "Про санкції". Вона передбачає стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними.
Таку ж санкцію застосовано до сина Ротенберга, та олігархів Олександра Скоробогатька і Олександра Пономаренка.
Чи змінює це щось для потенційного майбутнього інвестора, читате в матеріалі.
Суд скасував арешт усіх ТРК Групи Arricano в Україні – заява
29 серпня 2024 року слідчий суддя Соломʼянського районного суду м. Київ виніс ухвали, якими було скасовано арешт трьох ТРК Групи компаній Arricano в Україні – "Сонячна Галерея" (м. Кривий Ріг), CITY MALL (м. Запоріжжя) та "Проспект" (м. Київ). Раніше було скасовано арешт ще одного активу групи компаній Arricano в Україні – ТРК "РайON" (м. Київ).
Як повідомляє у своїй заяві прес-служба девелопера, під час розгляду справ адвокати групи компаній Arricano в Україні навели суду свої аргументи та переконливі докази про безпідставність арештів ТРК та відсутність подальшої потреби в їх арешті.
За словами директора Arricano Real Estate PLC (Кіпр) Маргуса Курма, рішення суду дає компанії стриманий оптимізм вважати, що справа перейде в цивілізоване правове русло з боку правоохоронних органів. У той же час директор не виключає можливості посилення тиску з боку правоохоронців.
Наступним етапом боротьби стане розгляд апеляції прокурора на ухвалу слідчого судді про скасування арешту ТРК «РайON»(м. Київ), який заплановано на 05 вересня 2024 року.
У “Дії” стартувало тестування “Національного кешбеку” для споживачів
У застосунку “Дія” відкрилася подача заявок для споживачів у програмі "Національний кешбек".
Про це повідомляє Міністерство економіки у понеділок, 2 вересня.
Щоб отримувати кешбек від держави, необхідно подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутись до відділення. Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек. Наразі це вже можна зробити через мобільні застосунки та відділення таких банків: ПриватБанк, Sense Bank, ПУМБ, А-банк, Глобус, Укрсиббанк, Акордбанк, - йдеться в повідомленні.
Під час звернення до банку потрібно буде визначити також картки, з яких здійснюватимуться оплати за товари, і дати згоду на передачу даних про транзакції під час купівлі товарів з обраних карток. Це можуть бути картки різних банків.
Після цього споживач має оновити мобільний застосунок “Дія”, обрати сервіс "Національний кешбек" і там позначити картку для виплат кешбеку.
Максим Гаврюшин, УРТЦ: не для всіх ТЦ прийшов час відновлення
За час повномасштабної війни ТРЦ на території України не раз потрапляли під ворожий вогонь або опинялися у зоні бойових дій чи окупації.
За даними УРТЦ, наразі в Україні нараховується 35 зруйнованих або пошкоджених ТЦ, 17 з яких уже відновили свою роботу.
Наголошуємо, що не всі торговельні об’єкти класифікуються як ТЦ. Голова Української Ради Торгових Центрів Максим Гаврюшин пояснив, які об’єкти справді є торговельними центрами, скільки з них постраждало, а скільки вже відновлено. Повний коментар експерта читайте тут.
Світовий виробник Unilever виходить з ринку росії
Транснаціональний холдинг споживчих та побутових товарів Unilever дочекався рішення урядової комісії рф про вихід з російського ринку.
Тепер гігант, що почав роботу в країні агресорці ще 1991 року, нарешті залишить її, продавши усі місцеві активи.
Читайте також: Незмінні лідери і активні новачки. ТОП-20 ТРЦ у Facebook та Instagram за підсумками літа 2024 (інфографіка)
Активи компанії, а саме чотири великих виробничих майданчики й бренди, оцінені у 35-40 млрд рублів. Це приблизно вдвічі нижче торішньої оцінки самої Unilever.
Покупець на активи знайдений, але інформація про нього не розкривається.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації