Цікаве за тиждень (5 травня). Українські проєкти на всесвітній премії, перший салон від EVA та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини ТРЦ, комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 29 квітня по 5 травня.

EVA відкрила перший власний салон краси

Мережа EVA відкрила перший власний салон краси Beauty Salon by Eva на базі магазину у новому форматі у ТРЦ Respublika Park.

У салоні доступні послуги:

  • фарбування;
  • стрижки;
  • укладки;
  • професійний догляд за волоссям.

УРТЦ ознайомились з пакетом послуг детальніше, так, звичайне фарбування коштує від 2800 грн, а найдорожче, у складній техніці обійдеться у 9000 грн. Ціна на стрижки для дорослих стартує від 750 гривень. Працює салон з 10:00 до 22:00.

А як виглядає новий формат ритейлера, показуємо в нашому матеріалі.

Чотири українські будівельні проєкти потрапили шорт-листу премії CEEQA

Одразу чотири українських будівельних проєкти потрапили до шорт-листа номінантів міжнародної премії CEEQA у 2024 році.

У списку опинився новий кампус у комплексі Unit.City Innovation Park - Unit.City B4 у Києві. Він потрапив у номінацію "Офісний комплекс року". Unit.City є першим офісним кампусом, який отримав сертифікат екологічності LEED Silver.

У номінацію "Найкращий житловий комплекс року" увійшли одразу три українські проєкти:

Linden Luxury Residences - це унікальний сучасний житловий проект від розробника Budhouse Group, розташований в урядовому кварталі Києва. У ньому є ресторан, лаунж і бар, сад на даху, дитячий садок та спортивний комплекс, а також кінотеатр.

Greenville Pechersk - проєкт від девелопера Greenville Group, розташований у Печерському районі Києва, що пропонує 800 сімейних житлових одиниць. Тут є власний дитячий садок та великі дитячі та спортивні майданчики.

TRIIINITY, також у столиці, - новий житловий комплекс від розробника Seven Hills, що має 409 квартир, а також комерційну зону та дитячий майданчик.

Як вони виглядають, дивіться в матеріалі.

У мереж SPAR та “Наш Край” змінився генеральний директор

До складу інвестиційної групи VolWest Group входять дві компанії, які працюють у продуктовому ритейлі, зокрема мережі SPAR та “Наш Край”. З 26 квітня їх очолює новий генеральний директор Олександр Нехін, повідомили УРТЦ у прес-службі ритейлера.

Попередній СЕО Віктор Мольченко натомість обійматиме посаду директора з розвитку та відповідатиме за відкриття нових торговельних закладів, рестайлінг та ребрендинг наявних, а також за впровадження інновацій у діяльність мереж.

Олександр Нехін має вагомий і різноманітний досвід роботи у сфері ритейлу. Починав карʼєру з продавця, а згодом пройшов усі управлінські щаблі: категорійний менеджер, керівник відділу збуту, операційний директор, комерційний директор тощо. Зокрема, він працював та здобував досвід у  Fozzi, "Мʼясна точка", "Салют", дистриб'юторській компанії “Волинь-торг Галичина”.

Підсумки опитування українського бізнесу в квітні

Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) другий місяць поспіль тримається вище нейтрального рівня, у квітні він піднявся ще на 0,3 пункту - до 52,3 пункту.

Підприємства торгівлі значно послабили позитивні оцінки щодо своєї ділової активності, однак все одно тримаються вище нейтрального рівня.

На погіршення оцінок вплинуло збільшення логістичних витрат через блокування західного кордону: секторальний індекс у квітні становив 51.8 (у березні був 55.1).

Підприємства будівництва продемонстрували найоптимістичніші очікування щодо економічних результатів своєї діяльності.

Цьому сприяли бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури, збільшення внутрішнього попиту та сприятливі погодні умови: секторальний індекс у квітні становив 53.4 порівняно з 53.5 у березні.

Компанії Вагіфа Алієва підозрюють в ухиленні від податків – деталі

Національна поліція розслідує кримінальне провадження про ухилення від сплати податків компаніями "Інвестбуд гарант", "ТРЦ Лавина" та "Мандарин Плаза".

Зазначені фірми входять до бізнес-імперії київського рантьє Вагіфа Алієва. Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва, опублікованої в судовому реєстрі 30 квітня.

Кримінальне провадження №42022000000001167 зареєстрували наприкінці серпня 2022 року.

Читайте також: Кількість “кас у смартфоні” в Україні вдвічі перевищує “традиційні” – інфографіка

На думку слідчих, посадові особи вищезазначених компаній у змові з бенефіціаром випустили незабезпечені облігації "з метою збільшення власних витрат та ухилення від сплати податку на прибуток шляхом безпідставних виплат доходів у вигляді відсотків за облігаціями за неринковими ставками в адресу афілійованих суб`єктів господарювання та з подальшим виведенням грошових коштів в неконтрольований державою обіг".

Обставини, про які йдеться у матеріалах справи, стосуються періоду 2019-2020 років. Детальніше про історію справи читайте тут.