Цікаве за тиждень (30 липня). ТРЦ повертають довоєнні ставки, Inditex може повернутися в Україну та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 24 по 30 липня.

Яким для торговельної нерухомості було перше півріччя 2023-го

Гравці ринку торговельної нерухомості, а саме - директор департаменту торгових площ Arricano Денис Корнута, СЕО "Nhood Україна" Ганна Корягіна, директор компанії UTG Євгенія Локтіонова, голова Дослідницької групи Української Ради Торгових Центрів, керівник дослідницької компанії Ukrainian Research Bureau (URB) Дмитро Топольськов, розповіли про тенденції, тренди та прогнози у першому півріччі 2023-го.

Експерти підкреслили, що торговельні центри починають повертати довоєнні умови співпраці, однак ця тенденція, як і відновлення ринку - нерівномірна в межах країни.

Усі прогнози експертів читайте в нашому матеріалі.

Inditex може повернутися в Україну вже восени цього року

Іспанська група Inditex, що є власником брендів ZARA, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home та інших, може відновити роботу своїх магазинів вже восени.

Про це в заявив голова Української Ради Торгових Центрів Максим Гаврюшин.

Професійна спільнота робить багато для того, щоб Inditex повернувся. Це дуже важливо і з економічного, і соціального, і політичного погляду. Inditex є одним із найбільших ритейлерів в Україні. Його відкриття також буде сигналом для інших міжнародних ритейлерів щодо відновлення роботи або відкриття нових магазинів. У мене є відчуття, що відкриття може відбутися швидше, ніж здається. Найближче вікно можливостей для цього — кінець серпня — кінець жовтня. Якщо цього не відбудеться в цей проміжок, наступне вікно буде вже навесні, — зауважив Максим Гаврюшин.

Детальніше про те, що може впливати на рішення іспанської компанії, читайте в матеріалі.

АМКУ позитивно оцінив Меморандум українських ритейлерів

Антимонопольний комітет визнав, що укладений між великими ритейлерами Меморандум про забезпечення стабільної роботи в Україні ланцюга постачання продуктів харчування в умовах дії воєнного стану не містить ознак антиконкурентних узгоджених дій.

Такий вердикт в АМКУ винесли за підсумками оцінки діяльності компаній — учасниць меморандуму.

Зазначений документ декларує готовність сторін закріпити граничні терміни розрахунків із українськими постачальниками за продукти харчування - не більш ніж 30 днів.

Детальніше про його суть та оцінку АМКУ, читайте в матеріалі.

Скільки податків сплатили українські ритейлери за рік великої війни

Протягом минулого року українські компанії із різних галузей роздрібної торгівлі заплатили понад 90 млрд грн податків.

Про це свідчить дослідження, проведене Асоціацією рітейлерів України. Згідно з ним, 40% (35 млрд грн) зі сплачених податків прийшлося на food-ритейл.

Галузь залишається одним з головних джерел надходжень у держбюджет, оскільки найбільша частка податків, які потрапляють до бюджетів усіх рівнів, припадає на ПДВ, ПДФО та акцизний податок, тобто сбори на споживання та оплату праці.

А чому саме продуктовий ритейл сплатив найбільше податків, розповідаємо тут.

Станіслав Шульга, ТРЦ Sky Park: про канікули для орендарів, комунікацію з Inditex, товарообіг та інше

Комерційний директор вінницького ТРЦ Sky Park Станіслав Шульга у ексклюзивному інтерв’ю Українській Раді Торгових Центрів розповів про канікули для орендарів, відновлення показників трафіку, підсилення tenant-mix та багато іншого.

Читайте також: Українські ТРЦ організували масовий флешмоб #ZARAповертайся

Зокрема, за словами Шульги, з початку повномасштабного вторгнення торговельний центр не припиняв функціонувати, оскільки мав забезпечувати роботу об’єктів критичної інфраструктури таких як супермаркет, аптека, магазини засобів зв’язку, зоомагазин, тощо. Повний текст інтерв'ю читайте тут.