Цікаве за тиждень (3 березня). Повернення Zara, ритейлери на тендерах Міноборони та інше
Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 26 лютого по 3 березня.
Zara повертається до України після двох років очікування
Іспанський роздрібний гігант Zara, що належить групі Inditex, готується знову відкрити магазини в Україні, які були закриті після початку повномасштабної війни.
Зазначається, що Inditex повідомив місцевим орендодавцям, що розпочне відкриття своїх магазинів в Україні на початку квітня. Ритейлер планує відкрити 50 із понад 80 своїх магазинів у країні.
За даними FT, 34 магазини залишаться закритими, йдеться про точки, знаходяться на півдні та сході України.
Іспанська група поступово відкриє 20 магазинів, зокрема три магазини Zara, у ТРЦ Києва, з часом компанія відкриє загалом 50 магазинів по всій країні.
Inditex не може сказати, скільки часу триватиме процес.
У компанії підкреслили, що надаватимуть пріоритет безпеці співробітників і клієнтів і адаптуватимуть плани до ринкових обставин. Деякі українські співробітники вже відправлені на навчання до Польщі для підготовки до повернення на роботу.
Жоден великий ритейлер не прийшов на тендер закупівель для ЗСУ
Жодна велика торговельна мережа не прийшла на перші тендери Державного оператора тилу.
Про це заявив директор підприємства Арсен Жумаділов. За його словами, це пов’язано з каталогом продуктів.
Для великих мереж досі є малозрозумілою модель, яка використовується для продовольчого забезпечення, а саме – закупівля комплектів за каталогом. [У них] є питання до комплектів каталогу, що стосуються кількості, асортименту. Мережі кажуть, що не всі позиції імпортують і контрактують для потреб споживачів, які приходять до них у магазини, – сказав Жумаділов.
Наразі Міноборони планує переглянути каталог і прибрати з нього позиції, які ніколи не замовлялися. Їх буде декілька десятків, переважно це нестандартні й екзотичні товарні одиниці.
Втім, будь-яких преференцій ритейлерам Міністерство робити не буде.
Dragon Capital запускає першу чергу індустріального парку М10 Lviv Industrial Park
Інвестиційна компанія Dragon Capital ввела в експлуатацію першу чергу індустріального парку М10 Lviv Industrial Park – складського комплексу класу А площею 14 400 кв.м.
Об’єкт розташовано у промисловій зоні Львова Рясне-2, на трасі М10, на відстані 60 км від КПП "Краковець" на кордоні з Польщею.
Територія парку має площу 23,5 га та складається із 6 ділянок, спланованих під складські та виробничі приміщення загальною площею 140 тис. кв.м.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю засвідчила відповідність проєктній документації та готовність до експлуатації першої черги індустріального парку.
На початку 2023 року Dragon Capital залучив ЄБРР як партнера індустріального парку M10, а вже у вересні агентство MIGA, що входить до Групи Світового банку, застрахувало інвестиції від воєнних ризиків. Детальніше про гарантії для інвесторів, читайте в матеріалі.
У Рівному представили проєкт нового чотирьохповерхового ТРЦ
У Рівному може з'явитися новий торговельно-розважальний центр. Чотирьохповерховий ТРЦ планують збудувати неподалік зоопарку, на вулиці Київській 106-B.
Таку пропозицію обговорювали на засіданні архітектурно-містобудівної ради. У проєкті рішення зазначається, що будівля матиме паркінг, ресторан та фуд-корт.
Схоже, що будівництво буде вестися на території колишнього заводу "Учприлад".
З появою нового об’єкту у Рівному створять 150 додаткових робочих місць. Будівництво ТРЦ попередньо розраховане на три роки. На нього планують витратити понад 260 мільйонів гривень.
Нині земельна ділянка, площею майже 1 га, на якій будуватиметься будівля, знаходиться у приватній власності. Замовниками будівництва виступають бізнесмени Віталій та Сергій Щербяки.
Торговельна нерухомість 2023: тренди, складнощі та майбутні перспективи
Станом на 2023 рік українські ТРЦ вже мали досвід роботи під час війни, навички "виживання" в умовах повітряних тривог та блекаутів, а також досвід з часів пандемії коронавірусу.
Про те, як це допомогло пройти минулий рік ринку комерційної нерухомості, якими є тренди, основні показники та прогнози, розповіли експерти, зокрема Ганна Корягіна, CEO Nhood Україна, міжнародний директор з Tenant Representation, Nhood Holding, голова дослідницької групи Української ради торгових центрів, керівник дослідницької компанії Ukrainian Research Bureau (URB) Дмитро Топольськов, директор департаменту торгових площ Arricano Real Estate Plc Денис Корнута.
Читайте також: Автоматизація ритейлу. Як українські мережі компенсують брак кадрів з допомогою ШІ
Їхні повні коментарі та прогнози на 2024 рік читайте в матеріалі УРТЦ.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації