Цікаве за тиждень (25 серпня). “Національний кешбек”, доля ТРЦ Ocean Plaza та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини ТРЦ, комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 19 по 25 серпня.

Індекс самопочуття ритейлу (RWBI) в липні 2024 року знизився

Індекс самопочуття ритейлу (RWBI) в липні 2024 року знизився на 0,2 пункти та становив 28,5 пункти. Таке зниження пояснюється здебільшого впливом сезонного фактору та збільшенням тривалості повітряних тривог під час роботи ТЦ.



Якщо графік не відображається, будь-ласка вимкніть додаток з блокування реклами.

Уряд схвалив програму національного кешбека

Уряд схвалив порядок надання грошової допомоги українцям в рамках державної програми “Національний кешбек”.

Як повідомляє Міністерство економіки, громадяни отримуватимуть компенсацію 10% вартості куплених ними українських товарів.

Програма запрацює 2 вересня 2024 року. Відповідне рішення затвердили на урядовому засіданні 20 серпня 2024 року.

Отримані в рамках кешбеку кошти можна буде витратити на послуги - медичні, комунальні, спорт, кіно, квитки на потяг та інші. Або задонатити на ЗСУ чи купити військові облігації. Максимальний обсяг кешбека - 3 тис грн за місяць.

Що ФДМУ робитиме з боргом ТРЦ Ocean Plaza перед росіянами

Восени в Україні відновлюється так звана “велика приватизація”. В її межах планується реалізувати декілька масштабних активів, серед яких - 66% статутного капіталу столичного ТРЦ Ocean Plaza.

Багатьох турбує, що торговельний центр має непогашений кредит перед колишнім російським власником. Про те, що з цим робитиме держава і коли можна очікувати аукціон з продажу Ocean Plaza, розповів голова ФДМУ Віталій Коваль.

Посадовець зазначив, що ФДМУ діє чітко у межах закону і наразі питання щодо боргу ТРЦ перебуває у судовій площині.

Після того як суд ухвалить остаточне рішення, буде визначено, чи продаватимемо Ocean Plaza разом з його борговими зобов'язаннями, чи без них. А також буде встановлено дату аукціону, - зазначив він.

Інших проблем, на думку Коваля, актив не має, з технічного погляду, Ocean Plaza вже готовий до приватизації, усю необхідну роботу проведено.

Виторг майже всіх найбільших ритейлерів зріс у першій половині року

Виторг “АТБ” за першу половину 2024 року зріс на 14,3% до 97,5 млрд грн. Мережа вийшла зі збитку у  978,6 млн грн у прибуток в 1,6 млрд грн. Виручка ритейлера за весь 2023 рік сягнула 181 млрд грн.

Виторг Fozzy Group (ТОВ “Сільпо-Фуд”, ТОВ “Фора”, ТОВ “Траш”, ТОВ “Експансія”) за перше півріччя 2024 року зріс на 3,3% до 64,6 млрд грн. Минулого року за аналогічний період мережі групи отримали виторг у 62,5 млрд грн.

“Епіцентр” (ТОВ “Епіцентр К”) за перше півріччя 2024 року наростив виручку на 19,1% до 37,6 млрд грн. Прибуток ритейлера зменшився на 50,4% до 480,4 млн грн. Виторг ритейлера у 2023 році склав 69,9 млрд грн.

Виторг мережі "Аврора" (ТОВ "Вигідна покупка") за перше півріччя 2024-го зріс на 46,7% до 16,9 млрд грн. Прибуток впав на 12,7% до 1,8 млрд грн, тоді як  у 2023 році прибуток ритейлера склав 26,9 млрд грн.

А хто з ритейлерів замикає цю п'ятірку, дивіться в нашому матеріалі.

Чому бізнес переїжджає на перші поверхи старих будинків

Останніми роками все частіше перші поверхи житлових будинків у столиці обладнують під комерційні приміщення - кафе, салони краси, магазини, тощо.

Інвестори викуповують такі приміщення у попередніх власників та змінюють їхнє призначення на нежитлове, після чого здають в оренду.

Читайте також: Мережа “АТБ” змушена припинити роботу в прифронтовому Покровську

За словами підприємців, тенденція до переїзду бізнесу в старий житлових фонд підживлюється припливом до Києва великої кількості компаній з інших куточків країни, а також боротьбою місцевої влади із малими архітектурними формами (МАФ).

Чому є попит на такі приміщення, скільки коштує орендувати комерційну нерухомість, та в чому складність інвестування у такі приміщення, розповідаємо у цьому матеріалі.