Цікаве за тиждень (19 січня). Новий “Епіцентр” на Житомирщині, продаж ТЦ “Дивосвіт” та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини ТРЦ, комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 13 по 19 січня.

Які шанси на вихід в Україну нових світових брендів у 2025 році

Інформація про можливе повернення світових брендів до України ширилася інфопростором ще минулого року. Та станом на січень 2025 року деякі відомі магазини, як, наприклад, IKEA,  все ще закриті для відвідувачів.

Український ринок все ще цікавий міжнародним ритейлерам, і багато компаній розглядають можливість відновлення своєї діяльності. Ганна Корягіна, міжнародна комерційна директорка Nhood, вважає, що попри нинішні проблеми й виклики, шанси на повернення відомих брендів залишаються позитивними.

У свою чергу Євгенія Локтіонова, що є директоркою компанії UTG, каже, що перспективи перезапуску світових брендів є цілком реальними, адже міжнародні компанії прагнуть глобального розширення. Вона зауважує, що український ринок поступово відновлюється, про що свідчить успішне повернення Inditex та H&M, а нові торговельні центри, заплановані ще до повномасштабного вторгнення, знаходяться на фінальних етапах будівництва. Думки експерток детальніше читайте у нашому матеріалі.

Гетманцев подав законопроєкти про оподаткування дешевих товарів з іноземних маркетплейсів

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев подав пакет законопроєктів, які передбачають оподаткування ПДВ товарів, що купуються на маркетплейсах або інших платформах, незалежно від їхньої вартості.

Тексти проектів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів повністю розроблені відповідними бізнес-асоціаціями.

Ними пропонується визначити наступне:

  • Громадяни можуть отримувати без оподаткування ПДВ товари вартістю до 45 євро за умови, що такі товари надсилаються на їх адресу фізичними особами без будь-якої оплати та без комерційної мети.
  • Товари, що купуються на маркетплейсах або інших подібних платформах, підлягають оподаткуванню ПДВ незалежно від їх вартості. При цьому, ввізне мито з таких товарів буде справлятися лише у разі, якщо їхня вартість вища 150 євро.

Детальніше про зміни, що вносять законопроєкти, читайте в нашому матеріалі.

ТРЦ “Київ”, Полтава: нові орендарі та розширення площ

Площа полтавського ТРЦ “Київ” протягом 2024 року зросла з 42,5 тис. м кв до 63 тис. м кв. Розширення супроводжувалося і відкриттям нових магазинів.

Так, минулого року та на початку 2025-го у торговельному центрі відкрилося одразу декілька нових брендів:

  • ЦИФЕРБЛАТ. Мережа магазинів годинників, яка представляє тільки оригінальні бренди: Tissot, Casio, Swatch, Festina, Bering та багато інших.
  • MODAPIU.Сучасний шоурум жіночого одягу, де кожна знайде щось для себе. Стиль, якість та трендові моделі — головні акценти Modapiu.
  • LUCRETIA. Італійський магазин одягу для жінок. Співпраця з провідними фабриками Італії забезпечує сучасний дизайн і відмінний рівень пошиву.
  • GUSTO Underwear. Жіночий магазин, що пропонує якісну базову білизну, домашній одяг, купальники та аксесуари від світових брендів.

“Епіцентр” відкриє ще один ТЦ на Житомирщині:

Мережа ТЦ "Епіцентр" розширює свою присутність на українському ринку і планує відкрити новий гіпермаркет у місті Бердичеві Житомирської області. Будівництво об’єкту стартує наприкінці березня 2025 року.

Раніше, до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, на одному із засідань міської ради порушувалося питання про відкриття торгового центру, повідомляють місцеві ЗМІ.

Зокрема, очікувалося, що відкриття нового “Епіцентру” не лише забезпечить близько 70 нових робочих місць для мешканців міста, а й сприятиме розвитку економіки міста через значне надходження коштів до місцевого бюджету, що оцінювалося у мільйони гривень.

Четверта спроба: ТРЦ “Дивосвіт” на Оболоні продають за 202 млн грн

Державний банк "Укрексімбанк" оголосив аукціон з продажу ТРЦ "Дивосвіт", розташованого в Оболонському районі міста Києва.

Продаж буде здійснено через систему відкритих електронних торгів СЕТАМ. Стартова ціна лота становить 202 887 094 грн.

До складу ТРЦ входять адміністративні, торговельні та допоміжні приміщення, фітнес-центр, а також зона громадського харчування.

Читайте також: Співвласник “Галі Балуваної” запустив перший Multicook з фаст-фудом у Лос-Анджелесі (фото)

Як ми раніше розповідали, торговельний центр було відкрито ще у 2006 році, при цьому офіційно введено в експлуатацію лише у 2013-му.

Власник “Дивосвіту” був боржником “Укрексімбанку”. Компанія заборгувала приблизно 200 млн грн, після чого банк забрав об’єкт та спробував його продати у 2020 році. Початкова ціна становила 166 млн грн, проте покупців так і не знайшлося.