Цікаве за тиждень (12 листопада). H&M повернувся в Україну, новий ТРЦ в Ужгороді та інше

Українська Рада Торгових Центрів зібрала найцікавіші новини комерційної нерухомості, девелопменту та ритейлу за тиждень, з 6 по 12 листопада.

H&M повернувся в Україну

Шведський ритейл-гігант H&M після 20 місяців перерви повернувся в Україну. У четвер, 9 листопада, відновили роботу два магазини H&M у столиці - у ТРЦ Lavina Mall та Respublika Park. Того ж дня у компанії анонсували відновлення роботи ще чотирьох точок.

PR-менеджерка H&M Вероніка Притиковська розповіла, що найближчими тижнями відновиться робота решти столичних магазинів, зокрема в River Mall, Retroville, SkyMall і Dream.

Жіночий, чоловічий і дитячий одяг буде доступний у всіх магазинах, а спортивний одяг H&M Move і товари для дому H&M Home в окремих магазинах, – зазначила вона.

За словами Притковської, нова колекція представлена широким асортиментом зимового вбрання, зокрема верхнього одягу та трикотажу, а також базовими речами.

Спочатку джерела ЗМІ повідомляли і про відновлення роботи у львівському Victoria Gardens, однак наразі інформації щодо нього немає.

В Ужгороді наступного року відкриється найбільший в регіоні ТРЦ “Україна”

Проєкт стане найбільшим сучасним торговельно-розважальним центром у Закарпатській області, розповіли у прес-службі консалтингової компанії Retail & Development Advisor (RDA), яка виступає ексклюзивним брокером майбутнього об’єкта.

Загальна площа нового ТРЦ складе понад 20 тис. кв. м. Це зробить його найбільшим торговим об’єктом в регіоні та приведе до міста відомі міжнародні бренди.

ТРЦ “Україна” розташується на площі Кирила і Мефодія, що на проспекті Свободи, неподалік від історичного центру Ужгорода. Девелопер розраховує, що вдале розташування на головному проспекті міста та густонаселені житлові райони поруч, забезпечать ТРЦ стабільно високий трафік.

За попередніми розрахунками RDA, показник відвідуваності об’єкту становитиме 20 тис. покупців на день.

Детальніше про процес будівництва та плани щодо відкриття читайте в нашому матеріалі.

Дефіцит кваліфікованих кадрів на будмайданчиках доходить до 50%

Стосується це як технічних, так і робітничих спеціальностей, свідчить опитування українських девелоперів.

За словами директора з маркетингу City One Development Дмитра Новікова, найбільш затребуваними спеціальностями на будівництві є:

  • зварювальники;
  • машиністи баштових кранів і спеціалізованої будтехніки;
  • альпіністи монтажників-висотників.

Також відчувається нестача рядових будівельників і різноробочих.

Виконавча директорка групи "Ковальська" Ольга Пилипенко розповідає, що понад 70% відкритих вакансій групи належать до робітничих спеціальностей, найбільше у компанії шукають бетонників, арматурників та електриків.

Детальні коментарі та прогнози щодо подальшого дефіциту читайте в матеріалі.

Cascade Investment Fund відмовився від будівництва ТРЦ “Вирлиця” у Києві

Інвестиційний фонд бізнесмена Віталія Хомутинніка Cascade Investment Fund відмовляється від проєкту ТРЦ “Вирлиця” у Києві, розповів фінансовий директор компанії Костянтин Вʼюшинський.

Причину відмови від реалізації проєкту Костянтин Вʼюшинський пояснює тим, що компанія-орендар землі на момент розгляду проєкту не врегулювала земельне питання.

При цьому компанія розглядає нерухомість, як один з напрямків своєї діяльності і наразі розглядає проєкти будівництва житлових масивів у Києві.

Вперше в історії імпорт чоловічого одягу в Україну перевищив імпорт жіночого

Економічні зміни, спричинені повномасштабною війною, призвели до фундаментального дефіциту товарів в країні та докорінно змінили тенденції товарної номенклатури імпорту. Так, вперше в історії незалежної України, закупівлі чоловічого одягу перевищили імпорт жіночого одягу, ще й зі значенням 200%.

Про це йдеться у інфляційному звіті Національного банку за жовтень 2023 року.

Читайте також: Попит на радість відновлюється? Як працюють кінотеатри та розважальні центри у ТРЦ під час війни

Такі зміни у призначенні імпортованого одягу пояснюються закупівлями товарів для армії.

Як це пов'язано зі структурними змінами української економіки і чого очікувати надалі, читайте в матеріалі.