Чи варто відкривати торгові центри під час війни в Україні – поради девелоперам

Війна відображається на всіх сферах соціального та економічного життя країни, зокрема, вона ускладнила життя операторів ринку комерційної нерухомості. У 2022 році в Україні планували відкрити чимало торгових центрів, однак усі ці процеси були заморожені і навіть ті ТРЦ, що були готові до запуску, перенесли дату відкриття.

Про те, чи варто девелоперам ризикувати у ці нестабільні часи розповіла директорка компанії UTG Євгенія Локтіонова.

За словами Локтіонової, перенесення, безумовно, має логічне пояснення.

Серед ризиків запуску ТРЦ в сьогоднішніх умовах перш за все стоїть можливість ракетних ударів і руйнувань через військові дії. Потім треба урахувати роботу практично з мінімальними орендними доходами, оскільки практично всі ТРЦ, окрім хіба що тих, що розташовані в західній частині країни, через міграцію населення недорахувалися більшу частину своїх відвідувачів, – каже директорка UTG.

Але у той же час керівничка радить навіть за умов війни, на тих територіях, де немає гарячої фази та ризику для життя людей, відкривати ТРЦ. Особливо це стосується західних областей нашої країни.

Тому є безліч причин як суто економічного, так і соціального характеру. У разі простою девелопер так чи інакше несе витрати на утримання об’єкта, не кажучи вже про необхідність погашення відсотків за кредитами, якщо були використані позикові кошти, – пояснює Євгенія Локтіонова.

Чи чекати нових ТРЦ найближчим часом?

Безумовно, так. Попри скрутне становище українці вже у квітні 2023 року зможуть відвідати новий ТЦ “Одіс” у Ізмаїлі.

А наприкінці року має запуститися масштабний проект ТРЦ Planeta Mall у Харкові.

А от нових торгових центрів у Східному та Північно-Східному регіонах країни поки не варто очікувати через активність бойових дій.

Наразі саме з картою бойових дій співвідноситься розвиток у секторі торгової нерухомості.

Читайте також: Епіцентр анонсував будівництво сучасного ТРЦ у Бучі замість зруйнованого