Британські ритейлери поступово переходять на чотириденний робочий тиждень

Британські ритейлери починають поступово переходити на чотириденний тиждень, хоча компанія Morrisons нещодавно відмовилася від цієї ідеї після трьох років її тестування у своєму офісі, перевівши працівників на робочий тиждень у чотири з половиною дні.

Тепер же щонайменше шість компаній роздрібної торгівлі пропонують своїм працівникам можливість працювати лише чотири дні на тиждень.

Минулого місяці ряди мереж, які пропонують такий графік, поповнив ритейлер товарів для дому Wickes. Втім, компанія дозволяє працювати менше днів на тиждень, але більше годин щодня.

Також у списку відома мережа Asda, продуктовий оператор тестує "стислий робочий тиждень", однак це стосується лише менеджерів магазинів. Ритейлер пішов на це, щоб запобігти відтоку персоналу.

Ще один продавець з чотириденним тижнем для менеджерів - M&S, втім, це не зменшує кількість годин, а по суті "стискає" тиждень з п’яти повних робочих днів, у чотири.

Друга за величиною у Сполученому Королівстві мережа Sainsbury’s запровадила чотириденний робочий тиждень для офісного та складського персоналу, менеджерів роздрібних точок.

Оператор Dunelm, п’ятий у списку, тестує чотириденний тиждень у своєму головному офісі з березня 2023 року.

Остання в переліку мережа магазинів одягу Superdry, яка запровадила чотириденний робочий тиждень ще в жовтні 2022 року для всіх постійних працівників магазинів та навіть для продавців-консультантів.

*Довідка

Варто зауважити, що усі ці компанії лише надали можливість деяким працівникам працювати на один день менше, однак вони все одно повинні відпрацювати таку ж кількість годин, як і при пятиденному тижні.

Читайте також: Британські ритейлери повідомляють про рекордне зростання кількості крадіжок та нападів в магазинах

Тож цей варіант організації робочого часу не є типовим чотириденним тижнем, за який виступають деякі економісти та політики, оскільки не передбачає зменшення робочого без урізання зарплати.