Apple визнала, що передавала дані користувачів поліції без рішення суду

Американський техногігант Apple оновив свої інструкції для поліцейських. Тепер у них зазначається, що правоохоронні та державні органи можуть отримувати інформацію про push-повідомлення з пристроїв користувачів виключно за наявності ухвали суду або ордеру на обшук, обидва документи мають бути затверджені суддею.

Раніше з’ясувалося, що компанія дозволяла поліції отримувати цю інформацію за документами без судового нагляду, тобто фактично безперешкодно. Таку політику розголошення даних у Apple не пояснили.

Зміни до правил вирішили запровадити після того, як сенатор США Рон Вайден публічно заявив, що уряд може таємно змушувати технокорпорації передавати push-повідомлення, які отримували користувачі iPhone та Android-пристроїв.

У чому проблема?

Push-сповіщення, які дозволяють попередньо переглядати повідомлення без відкриття месенджеру, здебільшого зашифровані.

Тому Apple та Google не можуть отримувати з них інформацію про вміст повідомлень, однак історія push-сповіщень може надати чимало корисної інформації зацікавленим особам, наприклад, дані про місцезнаходження за сповіщеннями зі служб доставки або деталі про активність у месенджерах за певний відрізок часу.

Читайте також: Amazon представив власний чат-бот для бізнесу на основі штучного інтелекту

Після скандальної заяви сенатора, Apple публічно визнала, що іноземні уряди шпигують за користувачами за допомогою наданих ними даних про push-повідомлення з iPhone.

TechCrunch