Аналіз KSE: скільки міжнародних компаній повністю вийшло з російського ринку

За інформацією Київської школи економіки (KSE), лише 241 міжнародна компанія повністю завершила вихід з рф станом на червень 2023 року. Це дорівнює 7,3% від загальної кількості.

Близько 36,4% іноземних компаній оголосили про вихід з ринку агресора або призупинили свою діяльність, ще 15,6% - вичікують, а 40,7% досі продовжують працювати в країні.

У цифрах це виглядає так:

  • 241 іноземна компанія завершила вихід з рф;
  • 1704 іноземні компанії вже частково скоротили, призупинили або припинили свою діяльність в рф;
  • 1 336 іноземних компаній продовжують працювати в рф без змін.

У KSE відзначили, що до середини квітня 2022-го відсоток компаній, які згортали діяльність в росії, різко зростав. А у останні 9 місяців співвідношення майже не змінюється.

Бойкот Mondelez International

Американський виробник продуктів харчування відмовився виходити з країни агресорки та провадив там звичну діяльність.

Тоді Національне агентство з питань запобігання корупції внесло виробника Milka та Oreo до переліку міжнародних спонсорів війни.

Читайте також: Китайський гігант Alibaba планує масштабну експансію в Європу

Це спонукало скандинавські країни, зокрема Швецію та Норвегію, бойкотувати продукціїю компанії. Наприклад, у шведських магазинах покупці бачать на полицях застереження із таким текстом: "Mondelez, якій належить Marabou, використовує свої податки для підтримки російської військової страти та агресивної війни проти України. Ось чому ми вилучили їхню продукцію з продажу".

А от фінські компанії не поспішають відмовлятися від продукції Mondelez, пояснюючи це тим, що вона вироблена не в самій рф. Детальніше про ситуацію з бойкотом розповідаємо в матеріалі.

KSE