Ще п’ять: закордонні компанії продовжують залишати російський ринок
З росії пішли такі міжнародні торгові компанії як: Reckitt Benckiser Group, Lavazza, Ericsson, Huhtamaki та Fazer.
Reckitt Benckiser Group
Британська Reckitt Benckiser Group Plc, що спеціалізується на виробництві товарів для дому, засобів догляду за здоров’ям та особистої гігієни, ініціювала передачу бізнесу на росії. Раніше у березні компанія призупинила інвестиційну програму на російському ринку, а також обмежила маркетингову активність у країні.
“Після ретельного внутрішнього аналізу та нашого оголошення від 23 березня 2022 року, компанія Reckitt розпочала процес, спрямований на передачу прав власності на свій російський бізнес”, – прокоментували в прес-службі компанії.
На російський ринок Reckitt Benckiser постачала, у тому числі продукцію під брендами Durex, Nurofen, Strepsils, Vanish, Veet, Calgon та ін. Загалом у портфелі британської компанії знаходиться 19 торгових марок.
Lavazza
Італійська компанія-виробник кави Lavazza ухвалила рішення про зупинення операційної діяльності на російському ринку на тлі війни в Україні. Про це йдеться в офіційному повідомленні Lavazza Group, присвяченому фінансовим підсумкам за 2021 рік.
“Lavazza прийняла рішення зупинити всю діяльність на росії у зв’язку з форс-мажорними обставинами та неможливістю постачання нашої продукції на ринок”, – прокоментували в прес-службі компанії.
Італійський виробник тимчасово припиняє поставки та обмежує дистрибуцію продукції на росії.
Ericsson
Шведський виробник обладнання для мереж мобільного зв’язку Ericsson вирішив призупинити свій бізнес на росії на невизначений термін. Наприкінці лютого 2022 року компанія вже призупинила постачання продукції на росії.
Відхід шведської компанії означає, що державні оператори на росії – згідно з положеннями п’ятого пакету санкцій проти Росії – тепер не зможуть використовувати обладнання Ericsson.
Huhtamaki
Фінська компанія Huhtamaki, що спеціалізується на виробництві одноразового посуду, у світлі останніх подій вирішила піти з російського ринку. Як повідомили у прес-службі компанії, найближчим часом будуть розглянуті різні сценарії для роботи в перехідний період, допоки ведеться пошук покупців бізнесу.
«Це рішення було прийняте раніше рішенням припинити всі інвестиції на росію», – прокоментували в компанії.
Fazer
Фінська компанія Fazer, великий виробник хлібобулочних та кондитерських виробів, намагається продати свої активи на росії. Ряд місцевих компаній отримали пропозиції щодо купівлі бізнесу. Про звільнення з російського ринку компанія оголосила ще на початку березня. В даний час опрацьовуються варіанти виходу із збереженням операційної діяльності та робочих місць.
Під керівництвом Fazer в Росії знаходиться три заводи в Санкт-Петербурзі і одна в Москві.
Читайте також: 10 іноземних компаній, які остаточно пішли з росії