Які світові компанії «сидять на двох стільцях» і не повністю йдуть із росії?
Внаслідок нападу росії на Україну безліч світових брендів пішли з російського ринку, щоб не підтримувати економіку країни-агресора. Однак є великі компанії, які мають неоднозначну позицію щодо вторгнення росії і намагаються «всидіти на двох стільцях».
PepsiCo оголосила про зупинку продажів флагманських напоїв у російській федерації, зокрема бренд Pepsi піде з полиць продуктових магазинів росіян, проте компанія не заявила про позицію заводу «ВБД». У 2010 році 66% відсотків акцій заводу “Вімм-Білль-Данн” були куплені PepsiCo за 3,8 млрд доларів. Надалі компанія збільшила свою частку до 100%. Відомо, що завод генерує понад 1,5 млрд. виручки на рік. Відповідно, відхід PepsiCo є не повноцінним.
Coca-Cola припинила діяльність на росії, проте продовжує поставки на 10 підприємств, які належать Coca-Cola Hellenic Bottling Company. На даний момент заяв про продаж даного активу не було, а лише оголосили про подорожчання продукції на росії на третину.
Тютюнова компанія Philip Morris обмежила виробництво продукції на території росії, а також зупинила запуск нових товарів. Однак про повне припинення дистрибуції продукції компанія поки що не повідомляє. Близько 6% виручки компанії приносить продаж своїх товарів на росії.
Автоконцерн Renault зупинив виробництво на московському заводі, але французька компанія має також 68% у російському АвтоВАЗі, володіючи ним спільно з державною компанією «Ростех». Renault не інформують про підсумкове рішення щодо «АвтоВАЗу», взявши час «на подумати».
Danone вибрав неоднозначну позицію, обмеживши активність на росії, але при цьому зберігши виробництво. Таким чином, компанія не висловлює певного ставлення до країни-агресора, а купівля продукції Danone опосередковано фінансує війну.
Велика тютюнова компанія JTI обмежила виключно маркетингову та інвестиційну активність на російському ринку, при цьому всіляко уникаючи у внутрішніх та зовнішніх комунікаціях тему нападу росії на територію України.
Корейські автовиробники Hyundai та KIA зупинили роботу заводу ХММР у Санкт-Петербурзі на невизначений термін, аргументуючи проблемами з постачанням та не висловлюючи позиції з приводу російсько-української війни.
Компанія Samsung призупинила постачання до росії, але не вийшла повністю з ринку країни-агресора. Як причину зупинення постачання компанія оголосила «поточні геополітичні обставини».
Читайте також: 6 глобальних компаній, які продовжують працювати у Росії