Знову зміна рішення: “Житній ринок” на Подолі неочікувано виставили на продаж
У Київраді зареєстрували проєкт рішення, що передбачає виставлення на продаж “Житнього ринку” в Подільському районі столиці.
Про це повідомив голова Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея.
Недолуге керівництво довели ринок за останні 15 років до збитковості і тепер в період воєнного стану за заниженю ціною продадуть, - пише Кривошея.
На його думку, ринок має історичне значення для Києва і потребує капітального ремонту, після якого може приносити місту прибуток.
Так може місто залучить інвестора, дасть пільгу на підтримку для нового орендаря, призначить дієвого керівника. А чи є гарантія, що там не зʼявиться чергова забудова? Не має. Адже новий власник, що захоче те й зробить з ринком. Гіркий досвід знесення історичних і знакових будівель в Києва ми вже маємо, - пояснює Кривошея.
Історія приватизації “Житнього ринку”
Раніше ми розповідали, що культовий ринок не продаватимуть, а здаватимуть в оренду з додатковими умовами.
Наприкінці 2024 року заступник міського голови Валентин Мондриївський, який очолює робочу групу з питань ринку, заявляв, що таким чином “Житній ринок” зможуть використовувати більше ефективно в інтересах Києві, ніж у випадку приватизації.
Перед цим, 19 березня міська влада оголосила конкурс оренди ринку на 15 років. На подання заявок виділили всього 5 днів, а про сам конкурс стало відомо з оголошення на сайті Національної електронної біржі.
Вже 21 березня 2024 року стало відомо, що термін подання заяв на аукціон продовжили на 25 днів. Після чого було прийнято рішення щодо перенесення аукціону з оренди приміщень на "Житньому ринку" на квітень, однак і у квітні він не відбувся.
Тоді інвестиційна компанія Inzhur повідомила, що хоче викупити “Житній ринок”. Об’єкт хотіли реконструювати та зробити з нього колоритний простір для гастрономічного дозвілля.
Читайте також: REIT-фонд Inzhur та компанія Colliers готові створити концепцію реновації Житнього ринку в Києві
Втім, після новини про неможливість приватизації виконавчий директор компанії Андрій Журжій у коментарях під дописом Євгена Клопотенко написав, що завдяки оренді влада намагається провести приховану приватизацію ринку.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації