СБУ повідомила підозру полковнику рф, відповідальному за ракетний удар по ТЦ “Амстор”

Служба безпеки України повідомила про підозру полковнику російської армії, причетному до ракетного удару ТЦ “Амстор” у Кременчуці 27 червня 2022 року.

Як зазначає Офіс генерального прокурора, у період із травня по листопад 2022-го полковник зс рф Ілля Корякін, “діючи умисно за попередньою змовою групою осіб із числа військового командування рф, усвідомлюючи тяжкі наслідки у вигляді загибелі і поранення значної кількості цивільного населення” забезпечив нанесення з використанням ракетоносців-бомбардувальників Ту-22М3 ракетних ударів крилатими ракетами типу Х-22 об’єктам цивільної інфраструктури.

Йдеться зокрема про запуск 27 червня 2022 року о 15.54 крилатих ракет Х-22 по центральній частині Кременчука.

Одна з них влучила у торговельний центр “Амстор”, який внаслідок удару повністю згорів. У будівлі ТЦ, на жаль, загинули 22 людини.

За цим фактом Корякіну повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, відданні наказу, про вчинення таких дій, поєднаних із умисним вбивством, вчинених за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 ККУ (у редакції від 5.04.2001 №2341-ІІІ). Максимальне покарання за це правопорушення – довічне позбавлення волі.

Хронологія трагедії у ТЦ “Амстор”

Від удару 27 червня 2022 почалась пожежа, внаслідок якої “Амстор” повністю згорів. Після гасіння пожежі під завалами було знайдено 22 тіла загиблих (або фрагменти тіл, по яким встановлювали особистість). Також травми різного ступеню отримало понад півсотні людей.

У Кременчуці було оголошено триденну жалобу, а обстріл міста можна законно вважати воєнним злочином росії. Згідно з Гаазькою конвенцією: "бомбардування з повітря, які виходять межі бомбардувань військових об'єктів, неприпустимі щодо міста, яке не обороняється".

Читайте також: Відповідального за знищення ТЦ “Амстор” пілота знайшли мертвим в рф – деталі

Після цього на місці колишнього ТЦ вирішили облаштувати сквер пам’яті, роботи закінчили до перших роковин трагедії. За ініціативи компанії Comfy, 10 співробітників якої загинули під час ракетного удару по ТЦ, на території висадили 22 дерева, які символізують кожну з жертв.