Франція звинувачує Unilever, Nestlé та PepsiCo у недотриманні угоди про зниження цін

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що компанії Unilever, Nestlé та PepsiCo “не співпрацюють” з угодою, підписаною із ритейлерами та постачальниками продуктів, яка зобов’язує заморозити або знизити ціни на 5000 товарів повсякденного попиту.

Зазначену угоду було укладено із представниками 75 великих роздрібних торговців і виробників, але багато хто не виконує зобов’язань або відмовляється брати участь у ініціативі.

За словами Бруно Ле Мер, вони також домовилися перенести щорічні переговори щодо цін із наступного року на цю осінь. Вони триватимуть до середини жовтня, їх мета - знизити ціни із січня 2024 року.

Французький уряд намагається зупинити інфляцію, знизити ціни на продукти харчування та інші важливі товари, оскільки ритейлери попереджають про скорочення покупок товарів першої необхідності через високу вартість життя в країні.

Згідно із серпневими даними, продовольча інфляція, хоча й знижується п’ятий місяць поспіль, все ще становить 11,1%, що майже вдвічі перевищує її загальний рівень.

Перемовини з бізнесом

Федерація торгівлі та дистрибуції (FDC) у середу, 30 серпня заявила, що лише 25 із 75 великих корпорацій погодилися знизити ціни, і лише на обмежену кількість продуктів.

За словами Ле Мер три зазначені компанії відмовляються дотримуватися лінії цін.

Великі транснаціональні корпорації могли б зробити набагато більше, — сказав він.

Міністр додав, що ритейлери, які не передали своїм клієнтам зниження цін постачальниками, можуть зіткнутися з санкціями.

Керівник однієї провідної компанії з виробництва напоїв, обізнаний у ситуації, сказав, що незрозуміло, чи буде якась із залучених компаній справді знижувати ціни.

Ніхто не хоче сказати "я збираюся знизити свої ціни", тому що так говорить уряд, - зауважив він.

Читайте також: Visa та Mastercard планують підвищити комісії для ритейлерів з жовтня 2023-го

Також він звернув увагу на компанії, які роблять так звану “згортаючу інфляцію”, тобто зменшують розмір чи вагу продукту, при цьому зберігаючи попередню ціну.

Ле Мер попередив, що органи боротьби з шахрайством будуть перевіряти роздрібних торговців та виробників на предмет виконання своїх зобов’язань.

ESM