Кабмін послабив контроль за цінами на соціально значущі товари

Кабінет міністрів знизив періодичність проведення моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари, тим самим послабивши контроль.

Відповідні зміни були внесені до розпорядження "Про заходи щодо моніторингу та аналізу цін і стану товарних ринків", повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За рішенням Кабміну, відтепер Державна служба статистики проводитиме моніторинг споживчих цін на соціально значущі товари не щодня, а щотижня.

Також скасовано норму про те, що Державна служба з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів має щотижня проводити аналіз задекларованих роздрібних цін на зазначені товари та товари протиепідемічного призначення.

*Довідка

Нагадаємо, що контроль за цінами на соціально значущі товари в Україні відновили відновили після запровадження карантину через спалах коронавірусної інфекції, навесні 2020 року.

У липні цього року Кабмін продовжив державне регулювання цін на окремі види продовольчих товарів, але за скороченим списком. З нього вилучили цукор-пісок, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна вищого сорту), та масло вершкове жирністю 72,5%.

Читайте також: Підвищення цін на електроенергію: як українські ТРЦ та ритейл працюють в умовах нових тарифів

Граничний рівень торговельної націнки у розмірі 10% встановили на: борошно пшеничне вищого ґатунку, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, курячі яйця категорії С1, птиця (тушки курячі, чверті тушки курячі), батон та олію соняшникову рафіновану.

Тарас Мельничук