Індекс ділової активності НБУ: будівельні компанії налаштовані найоптимістичніше

Український бізнес третій місяць поспіль позитивно оцінює результати та перспективи роботи. Найоптимістичніші очікування висловлюють підприємства будівництва, які з початку повномасштабної війни були налаштовані найбільш песимістично.

Про це свідчать результати щомісячного опитування Національного банку щодо індексу очікувань ділової активності. Загальний показник індексу у червні зріс із 50.5 до 50.8 пунктів.

Цьому сприяли:

  • зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію;
  • поступове налагодження виробничих та логістичних ланцюгів;
  • поліпшення інфляційних і курсових очікувань;
  • пожвавлення внутрішнього попиту.

Підприємства будівництва покращили оцінки завдяки сприятливим погодним умовам, потребі в розширенні західної логістики, будівництві та відновленні доріг. Секторальний індекс становив 58.6, у травні показник сягав 51.3.

Інші сфери бізнесу

Вчетверте поспіль позитивні оцінки надали підприємства торгівлі, цьому сприяли сталі споживчі настрої, сповільнення інфляції та збільшення пропозиції товарів. Секторальний індекс становить 52.5 пунктів (у травні ‒ 52.7).

Поліпшили оцінки і підприємства промисловості, із 50,4 пунктів до 51 пункта.

Читайте також: Власник Domestos, Dove та інших: НАЗК внесло в перелік спонсорів війни британську Unilever

Єдиний сектор, що зберігає негативні оцінки щодо своїх економічних перспектив - сфера послуг. Підприємці притримуються такої думки кількі місяців поспіль, з травня індекс не змінився і становить 48.9 пунктів.

*Довідка. Індекс очікувань ділової активності вимірюєтся за шкалою від 0 до 100, де показник вище 50 означає поліпшення або зростання порівняно з попереднім місяцем. Чим вище відхилення індексу від рівня 50, тим швидше відбуваються зміни.

НБУ