Auchan, Leroy Merlin та інші: НАЗК внесло у список спонсорів війни вже 25 компаній
Національне агентство з питань запобігання корупції з початку повномасштабної війни внесло до переліку міжнародних спонсорів війни вже 25 провідних світових компаній.
У НАЗК пояснюють, що всі корпорації потрапили у список за те, що продовжують вести бізнес в рф, сплачувати там податки, фінансуючи вбивства українців. У агентстві також підкреслили, що окрім податків, які надходять в бюджет агресора, такі компанії повинні сприяти призову працівників до армії та бути залученими ресурсами до мобілізаційних заходів.
До того ж, російськими підрозділами іноземних компаній керують російські менеджери, які здебільшого публічно підтримують війну проти України. Стратегія росії по перетворенню міжнародного бізнесу на співучасників війни - послідовна. Мобілізація, пільгові кредити військовим, далі додаткові "військові" податки. Цей перелік буде зростати, ще більше втягуючи кожен бренд у війну, та обмежуючи шляхи до виходу, - зазначили в агентстві.
Навіщо потрібен перелік спонсорів війни
Мета НАЗК, зробити співпрацю таких компаній з агресором вкрай невигідною, змусити вийти з ринку рф і “усвідомити позицію усього цивілізованого та демократичного світу".
Всі компанії, які агентство вносить у свій список, потрапляють в базу даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеним ризиком. Вона використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.
Цією базою даних користуються міжнародні інвестори та інші компанії. Тому, коли НАЗК вносить компанію до переліку, вона автоматично відображаються в базі даних червоним кольором. Таким чином той, хто хоче співпрацювати з такою компанією бачить, що це дуже ризиковано репутаційно та фінансово, - йдеться у повідомленні агентства.
Читайте також: НАЗК внесло китайського забудовника CSCEC до переліку спонсорів війни
Деякі відомі компанії, що були внесені до переліку міжнародних спонсорів війни, за інформацією НАЗК, вже заявили про прямий вплив цієї події на їхні економічні показники.
Агентство уже внесло до переліку: китайські Xiaomi і Great Wall, угорський OTP Bank, австрійський Raiffeisen Bank International, французуьку мережу Auchan та Leroy Merlin, Yves Rocher та інші.
Найпопулярніші пости і сторінки
- Новини - Українська Рада Торгових Центрів
- У ТЦ Олді в Житомирі відкриється магазин Sinsay
- Zara повернулась. Як відновлення роботи Inditex сприйняли різні гравці українського ринку
- Українська Рада Торгових Центрів
- Українці все частіше обирають якісний текстиль місцевих виробників (дослідження)
- У ТРЦ City Center відкрилися нові магазини міжнародних мереж New Balance та Diverse
- Залучають студентів та жінок. Через війну будівельна галузь України потерпає від кадрового голоду
- Компанії Esprit подали заяви про банкрутство
- У Європі з'явиться перший магазин "міської мобільності" - що це
- В "АТБ" прокоментували бронювання працівників від мобілізації