В Ужгороді будівлю старого кінотеатру реконструюють під торговий центр

Колишній міський кінотеатр “Ужгород” змінив власника через суд. Тепер будівля належить забудовнику, який вже встановив навколо будівельний паркан.

Зазначається, що новий власник досі не має готового та погодженого з владою проєкту. Кінотеатр планують об’єднати з рестораном “Корона” і створити одну велику наскрізну споруду торгового центру.

Забудовник обіцяє, що його втручання не вплине на геометрію будівлі, висотність, габарити вітрин, вхідні групи та інші особливості “Ужгороду”.

В колишньому кінотеатрі хочуть відкрити торгові площі, фуд-корти, зони розваг та сучасний кінотеатр.

Історія “Ужгороду”

Рішення про відчуження земельної ділянки під кінотеатром площею 0,1382 га, віднесеної до земель історико-культурного призначення, міська рада ухвалила у 2013 році.

Через цей факт було відкрито кримінальну справу, але жодних результатів це не дало. Тому старий кінотеатр перейшов у приватну власність та припинив роботу.

Департамент міської інфраструктури дав дозвіл на тимчасовий будівельний майданчик, де буде встановлено будівельний кран. Наразі там частково зняли покриття пішохідної зони, замість неї буде залита тимчасова бетонна "подушка". Коли роботи з реконструкції закінчаться, її демонтують і відновлять пішохідне покриття.

Яким буде новий ТЦ?

Зараз забудовник займається підготовчими роботами. На першому етапі планується розчистка території від залишків інтер’єру, які лежали там ще після демонтажу інтер’єру кінотеатру у 2017 році.

А от проєкт реконструкції будівлі органи охорони культурної спадщини ще не погоджували. Його навіть не подавали до міського управління містобудування та архітектури.

Читайте також: Війна змінила все: думки експертів про стан торгової нерухомості в Україні та перспективи розвитку

За словами власника підприємства, яке володіє об’єктом, Івана Волошина, будівля перейшла у його власність лише кілька тижнів тому.

Концепцію обіцяють створити та подати на розгляд орієнтовно за місяць.

*Довідка. “Ужгород” було побудовано у 1932 році, за проєктом кошицького архітектора Людовіта Оелшлеґера. Будівля є єдиним комплексом разом з міською бібліотекою.

Хмарочос