ПВК “Редан”: біля торговельних центрів підлітки почали влаштовувати масові бійки під впливом російської субкультури

Хвиля руху ПВК “Редан» вже дібралася до України. Зокрема, прихильники цієї субкультури влаштували масові бійки біля центральних ТРЦ у Києві, Харкові, Луцьку, Львові та інших містах.

27 лютого на майдані Конституції у Харкові біля ТРЦ Nikolsky поліція затримала учасників флешмобу, організованого російським агресором.

257 людей – запрошено до відділів поліції міста, з яких лише 30 повнолітні! Скільки з них сьогоднішню ніч могли провести в лікарні? Добре те, що добре закінчується. За задумом ФСБ недодержави, яка шляхом маніпулювання та обману «зібрала» в групи всіх цих людей, вони повинні були вчинити масову бійку в центрі міста, щоб ТВ недодержави могло посмакувати з цього. У багатьох вилучено балончики з газом, ножі, кастети! І це в нашому багатостраждальному, незламному місті! МАЛО ГОРЯ БУЛО? Всі неповнолітні будуть передані батькам, за участю повнолітніх будуть проведені слідчі дії, направлені на встановлення організаторів. Для батьків це повинно стати уроком, приводом звернути увагу на поведінку дітей, – написав у своєму Facebook керіник Нацполіції Харківської області Володимир Тимошко.

У Луцьку також затримали підлітків, які планували організувати масові бійки біля одного з великих тоговельних центрів.

У той же вечір, як повідомляють киівські Telegram-канали, збори влаштували біля ТРЦ Gulliver в столиці. Сповіщають, що підлітків із балончиками, кастетами та іншими небезпечними предметами оточила поліція, посадила в автобуси і відвезла до управління.

Таке саме зібрання і, як повідомляють, масова бійка, відбулися біля ТРЦ Forum у Львові, правоохоронці були на місці. Є затримані.

63fcd65f46ec0126466255 scaled | 2

Що таке ПВК “Редан”?

ПВК “Редан” не має жодного відношення до воєнізованих формувань: це підліткова субкультура, що виникла в соцмережах та натхненна аніме-серіалом Hunter x Hunter, у якому є бандитське угруповання під назвою «Редан». Їх символ – чорний колір, павуки та цифра 4. При цьому в соцмережах є й кілька інших спільнот, які спрямовані проти Редана, і через ці розбіжності у підлітків трапляються сутички.

Вперше новий “рух” привернув увагу медіа 22 лютого після бійки в ТЦ Авіапарк у Москві. Телеграм-канали тоді написали, що представники Редана побилися з іншими підлітками через те, що одним не сподобалося, як одягнені інші. У результаті бійка стала масовою на кількох поверхах ТЦ. Інша велика бійка сталася 26 лютого у Санкт-Петербурзі у ТЦ “Галерея”.

У поліції Києва наголошують, що вчорашні події та пропаганда насильства серед українських підлітків – це російська інформаційно-психологічна спецоперація з метою дестабілізації ситуації в нашій державі.

Читайте також: Понад 40 бізнесів в Україні досі під контролем росіян