У Рівному проводять міську програму підтримки підприємництва
Крафтові рівненські виробники можуть стати учасниками міської програми підтримки підприємництва. Переможцям конкурсу оплатять 100% оренди на кілька місяців, щоб вони спробували торгувати офлайн. Аби рівняни змогли побачити більше локальних товарів під брендом «Підтримуй рівненське», виробники на оплаченому містом торговому майданчику періодично змінюватимуться.
«Багато рівнян не знають, що деякі бренди, які вони купують через мережу Інтернет, насправді зроблені у Рівному. А крафтовики — це завжди невеликі підприємства, їм важко виділити декілька десятків тисяч гривень на оренду, і вони часто торгують лише в Інтернеті. А ми дамо їм можливість працювати під брендом «Підтримуй рівненське» і спробувати продавати офлайн. Якщо експеримент для них буде вдалим, це дасть їм поштовх потім відкривати свої власні магазинчики і розвиватися далі, а значить — більше наповнювати бюджет громади. Щоб потрапити в програму, учасники подаються на конкурс, представляють свою бізнес-ідею, маркетинговий план і комісія обиратиме переможців. Але обов’язково треба бути місцевим, мати підтверджені виробничі площі, це має бути діюче підприємництво. І вже переможці зможуть показати свої товари на окремому майданчику для крафтовиків», — прокоментував Володимир Липко, директор міського департаменту економіки.
Торік улітку крафтовиків розміщали на Лебединці у Рівному — тоді відгукнулася легка промисловість, були також місцевий хліб, інші товари. Цього літа діяв ярмарок на майдані Незалежності, а 14 жовтня відкрили крафтовий майданчик у ТРЦ Happy.Mall — там можна придбати одяг та галантерею восьми місцевих торгових марок.
«Коли ми торік починали цей процес, то торговельні центри не дуже хотіли співпрацювати і надавати свої майданчики, більшість нам відмовили. Та після відкриття у моллі було багато дзвінків від інших ТЦ, тепер і вони в себе пропонують такі майданчики. На рік це буде порядку 800 тисяч гривень, це 70 тисяч на місяць на всіх гуртом підприємців на всю локацію», — додає Володимир Липко.
Місто компенсує переможцям повну вартість оренди. Ця ідея не нова — така підтримка місцевих крафтових виробників діє у Польщі. Зараз загалом діє тренд на екологічність, на «свій до свого по своє».
На одній з минулих сесій депутати якраз голосували за зміни до цієї програми підтримки малого та середнього бізнесу, щоб компенсувати вартість оренди. Новий конкурс буде оголошений у січні, на майданчик відбиратимуть нових кандидатів. Умови будуть розміщені на сторінці департаменту у Facebook та на сайті.
Читайте також: Українські ритейлери відмовилися від продукції Bonduelle після скандалу із гумдопомогою для російських військових