10 іноземних компаній, які остаточно пішли з росії

Про звільнення з російського ринку оголосили Prisma, OBI, Lush, Jysk та інші іноземні рітейлери.

Втеча іноземних компаній з росії, що почалася наприкінці лютого – на початку березня 2022 року, триває. Багато великих компаній нині ведуть переговори про передачу управління бізнесів російським партнерам, або розглядають можливість продажу своїх російських активів. На сьогоднішній день такі угоди офіційно носять одиничний характер, але кількість компаній, що заявляють про остаточний вихід з росії множиться.

Які компанії остаточно пішли з росії?

Поки що аналітики нарахували понад 350 компаній, які призупинили операційну діяльність на російському ринку. При цьому в рітейлі таких налічується понад 160. Але про остаточний догляд заявили не всі. Здебільшого все це компанії з Фінляндії.

OBI

Нещодавно стало відомо, що німецька OBI продала юридичних осіб, пов’язаних з російським бізнесом і фактично пішла з країни. Останні два роки мережа отримала мільярдні збитки. Очікується, що після зміни власника частину гіпермаркетів буде закрито. Не виключено, що й сам бренд OBI у майбутньому не використовуватиметься.

obi scaled | 2
Prisma

Prisma стала першою іноземною компанією в сегменті рітейлу, яка оголосила про повний вихід з росії. Компанія S-Group, що володіє мережею супермаркетів, також прийняла рішення закрити і готелі Sokos.

prisma | 3
JYSK

Пізніше про уход з російського ринку заявила данська компанія JYSK. Втім, за два роки роботи на росії рітейлер меблів та товарів для дому не зайняв суттєву частку ринку. У квітні магазини відкрилися для фінального розпродажу, після якого бренд обіцяє зникнути з країни.

jysk | 4
Lush

Британський виробник і рітейлер натуральної косметики та засобів догляду Lush оголосив про «списання бізнесу» на росії. Раніше компанія зупинила постачання до країни. Контроль за російською мережею Lush належить російським бізнесменам, які прогнозують, що товарних запасів вистачить на три місяці. Після цього, якщо поставки не відновляться, Lush може зникнути з росії.

lush | 5
Nokia

Фінська Nokia, колись найбільший у світі виробник мобільних телефонів, а сьогодні компанія з виробництва мережевого обладнання, теж вирішила попрощатися з росією.

nokia | 6

Читайте також: Польські споживачі бойкотують ритейлерів, що не вийшли з російського ринку

YIT

Фінська девелоперська компанія YIT Corporation вирішила припинити операційну діяльність на російському ринку після 60 років роботи. Покупцем активів девелопера виступить російський топ-менеджмент.

yit | 7
Hesburger

Hesburger, що базується у Фінляндії, став поки що єдиним гравцем на ринку фастфуду, який заявив про повне припинення роботи на росії. Компанія планує повністю закрити ресторани протягом трьох-чотирьох місяців.

hesburger | 8
Dr. Oetker

Німецький виробник харчових продуктів Dr. Oetker приєднався у квітні до списку європейських компаній, які оголосили про звільнення з росії після тридцяти років роботи. Активи компанії, включаючи виробничі потужності у Білгороді, придбає російське керівництво.

dr. oetker | 9

Джерело